SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kto będzie badał prasę?

IPSOS Polska, TNS OBOP oraz SMG/KRC - który z tych instytutów będzie badał czytelnictwo prasy?

Ciągle nie wiadomo, która firma będzie od kwietnia 2005 roku prowadzić badania czytelnictwa prasy. Jak poinformowała Rada Nadzorcza Polskich Badań Czytelnictwa, zdecydowano się o przedłużeniu dotychczasowej umowy na realizację badania z firmą SMG/KRC na kolejne trzy miesiące (do końca marca 2005).

- Polskie Badania Czytelnictwa stoją przed dużym wyzwaniem, jakim jest zmiana standardu badań czytelnictwa, mająca na celu podniesienie jakości prowadzanych badań. Wielomiesięczna dyskusja w łonie Rady Nadzorczej zaowocowała już wcześniej stworzeniem założeń wedle, których nowe badanie powinno być realizowane. Do największych zmian należą  m.in. wprowadzenie nowego sposobu realizacji badania (CAPI) oraz sposób doboru próby (pełna losowość próby).

Decyzja o zmianie metodologii, oraz ewentualnej zmianie wykonawcy badania jest decyzją kluczową dla rozwoju PBC. Rada Nadzorcza PBC postanowiła w związku z tym przedłużyć okres negocjacji i kontynuować je z trzema oferentami: IPSOS Polska, TNS OBOP oraz SMG/KRC - czytamy w oświadczeniu PBC.

Nadchodzący czas Rada Nadzorcza PBC chce wykorzystać na staranne przygotowanie zmian, które towarzyszą badaniu, w tym na przeprowadzenie pilotażu nowego badania i przetestowanie narzędzi informatycznych służących analizie danych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kto będzie badał prasę?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl