SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kto będzie oglądał "Trwam"?

Co trzeci Polak chce oglądać tv o. Rydzyka

32 proc. respondentów CBOS uważa, że telewizja "Trwam" będzie dobrze służyć społeczeństwu, jednak tylko 7 proc. wyraża tę opinie w sposób zdecydowany.

44 proc. respondentów CBOS jest zdania, że telewizja ojca Rydzyka nie będzie społecznie użyteczna (23 proc. uważa, że "zdecydowanie nie"), zaś 24 proc. nie potrafiło zająć stanowiska w tej prawie.

Według CBOS, o tym, że telewizja "Trwam" będzie dobrze służyć społeczeństwu, częściej niż inni przekonani są najstarsi respondenci - powyżej 65. roku życia (40 proc.), mieszkańcy wsi (43 proc.), badani z wykształceniem podstawowym (40 proc.), rolnicy (46 proc.), osoby pracujące w prywatnych gospodarstwach rolnych (45 proc.), gospodynie domowe (57 proc.), ankietowani o raczej niskich dochodach na osobę w rodzinie (51 proc.), biorący udział w praktykach religijnych raz w tygodniu lub częściej (42-46 proc.), mający prawicowe poglądy polityczne (44 proc.).

Ponad jedna trzecia (35 proc.) badanych zadeklarowała, że chciałaby oglądać programy telewizji "Trwam", w tym jednak tylko 10 proc. wyraża tę opinię w sposób zdecydowany. Natomiast ponad połowa (51 proc.) respondentów nie zamierza tego robić, w tym 33 proc. składa takie deklaracje w sposób zdecydowany, a 13 proc. nie miało na ten temat zdania.

Z badań CBOS wynika, że połowa (50 proc.) respondentów uważała, że odpowiednie władze powinny udzielić zezwolenia na otwarcie tej stacji telewizyjnej. Przeciwnego zdania była nieco ponad jedna trzecia (35 proc.) badanych, a 15 proc. nie potrafiło wyrazić swojej opinii w tej sprawie.

W ocenie CBOS, respondenci w większości są zgodni co do tego, że telewizja "Trwam" powinna utrzymywać się jedynie z funduszy kościelnych (60 proc.) oraz z datków odbiorców, telewidzów (41 proc.). Co czwarty (26 proc.) badany wskazuje na emisję reklam jako źródło dochodów, a co ósmy (13 proc.) ankietowany na opłaty abonamentowe. Jedna dziesiąta (10 proc.) respondentów uważa, że telewizja ta powinna być finansowana z funduszy państwowych, a jedynie 7 proc. badanych sądzi, że powinna się utrzymywać przede wszystkim z dochodów za udział w systemie telewizji kablowej.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 3-6 stycznia tego roku na 1025-osobowej reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kto będzie oglądał "Trwam"?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl