SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kto chętniej ogląda internetową telewizję?

Wyniki przeprowadzonej przez Motorolę ankiety wykazały, że prawie połowa użytkowników sieci szerokopasmowych w Europie Zachodniej ogląda internetową telewizję.

Zachodnioeuropejscy internauci przekonali się do oglądania telewizji przez internet, wynika z badań przeprowadzonych przez Motorolę i StrategyOne, opublikowanych przez MarketingCharts.

W Europie Zachodniej jest pięć krajów, które zdecydowanie przodują w dziedzinie wykorzystywania łączy szerokopasmowych do oglądania telewizji. Przewodzi im Francja, gdzie 59% ogólnej liczby użytkowników szerokopasmowego internetu twierdzi, że ogląda telewizję w sieci. Druga jest Hiszpania – 48%, dalej Włochy i Wielka Brytania – po 43% i Niemcy – 33%.

Jeśli interpretując wyniki weźmie się pod uwagę kryterium wieku to najchętniej ogląda telewizję przez internet młodzież mająca mniej niż 25 lat – 66%. Wśród osób powyżej 50 roku życia do korzystania z tej formy rozrywki przyznaje się tylko 30% użytkowników szerokopasmowego internetu.

Korzystając z internetowej telewizji Europejczycy nie chcą już tylko jej oglądać, 57% pragnie używać wszelkich dostępnych, interaktywnych usług, a 35% osób chciałoby mieć możliwość zatrzymania i przewijania w dowolną stronę nadawanego na żywo programu.

Badanie zostało przeprowadzone w formie ankiety na liczbie 2500 użytkowników szerokopasmowego internetu w pięciu krajach.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kto chętniej ogląda internetową telewizję?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl