SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

6 na 10 Polaków korzysta z aplikacji programów lojalnościowych

60 proc. Polaków korzysta z aplikacji mobilnych programów lojalnościowych - pokazują badania ARC Rynek i Opinia. Najpopularniejszym z nich jest Klub Rossmann.

Article

Z aplikacji Klub Rossmann korzysta niemal trzykrotnie więcej użytkowników (31 proc.) niż z aplikacji kolejnego w zestawieniu programu Payback (12 proc.). W skali roku, o 7 p. proc. wzrosła liczba użytkowników aplikacji programów lojalnościowych.

Główną zaletą aplikacji mobilnych programów jest brak konieczności posiadania karty plastikowej (60 proc.). Wśród korzyści wymienia się także otrzymywanie powiadomień o aktualnych promocjach (54 proc.) oraz możliwość sprawdzania salda rachunku i historii transakcji (51 proc).

Najczęściej używaną funkcjonalnością aplikacji programów lojalnościowych jest sprawdzanie aktualnych promocji.

Użytkownicy niekorzystający z aplikacji najczęściej jako powód wskazują brak takiej potrzeby (58 proc.). Z kolei 12 proc. badanych jest zdania, że tego programy nie są dla nich pomocne.

– Z naszego badania wynika, że najistotniejszym ogniwem w informowaniu o programach są sprzedawcy w sklepie. I tutaj na pewno warto rozważyć, czy tą samą drogą nie należałoby zachęcać klientów do korzystania z aplikacji. Patrząc jednak na rosnącą popularność aplikacji z roku na rok, można się spodziewać, że będzie to kierunek, w którym będą podążać zarówno klienci jak i organizatorzy programów - komentuje Agnieszka Doktorska z ARC Rynek i Opinia.

Monitor programów lojalnościowych to badanie realizowane przez ARC Rynek i Opinia corocznie od kilku lat. Celem badania jest poznanie sytuacji na rynku programów lojalnościowych. W tym roku zastosowano mix badań ilościowych i jakościowych. Badanie ilościowe zostało przeprowadzone metodą CAWI na próbie N=829 uczestników programów lojalnościowych. W ramach badania jakościowego przeprowadzono  2 zogniskowane wywiady grupowe – mini FGI (po 5 uczestników) w podziale na wiek: młodsi (18-39 lat) i starsi (40-65 lat). Realizacja badania: sierpień 2018 r.

Dołącz do dyskusji: 6 na 10 Polaków korzysta z aplikacji programów lojalnościowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl