SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kto ogląda „Kubę Wojewódzkiego”? Dominują kobiety i osoby z wysokimi zarobkami. Hitem Agnieszka Holland

Program TVN „Kuba Wojewódzki” jesienią chętniej oglądają kobiety niż mężczyźni. W widowni dominują mieszkańcy miast, osoby z wykształceniem średnim i wyższym oraz widzowie z wysokimi zarobkami - szczegółowy raport Wirtualnemedia.pl.

Kuba Wojewódzki i Agnieszka Holland, fot. TVNArticle

Premierowe odcinki 35. serii „Kuby Wojewódzkiego” na antenie TVN oglądać można we wtorki o godz. 22.40, począwszy od 5 września br.

Cztery pierwsze z nich (pokazane do 26 września) obejrzało średnio 595 tys. osób, co zapewniło stacji 9,89 proc. udziału wśród wszystkich widzów, 12,20 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 11,36 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Hitem Agnieszka Holland

Do tej pory najchętniej oglądany odcinek talk-show zgromadził przed telewizorami 683 tys. widzów. Wyemitowany został 26 września, a gościły w nim Agnieszka Holland i Ewa Farna.

Drugie miejsce zajęła emisja z 5 września (638 tys. widzów) z udziałem Caroline Derpienski i Marcinem Hakielem.

W porównaniu do emitowanej rok temu 33. serii, widownia „Kuby Wojewódzkiego” spadła o 96 tys. osób. Trzy pierwsze odcinki formatu pokazane rok temu oglądało średnio 691 tys. osób, a udział TVN wynosił wtedy 10,78 proc. w 4+ i 14,18 proc. w 16-49.

Kto ogląda „Kubę Wojewódzkiego”?

W jesiennej ramówce „Kubę Wojewódzkiego” ogląda średnio 63,07 proc. kobiet i 36,93 proc. mężczyzn. W strukturze wiekowej największy udział notowany jest wśród widzów w wieku 65 i więcej lat (25,46 proc.) oraz w grupie 45-49 (12,94 proc.).

Program ma zauważalną przewagę wśród mieszkańców miast, którzy stanowią 70,99 proc. udziału wszystkich widzów (mieszkańcy wsi stanowią 29,01 proc.).

Biorąc pod uwagę średni miesięczny dochód netto danego gospodarstwa domowego w przeliczeniu na 1 mieszkańca (w zł) można zauważyć, że aż 54,42 proc. widowni talk-show to osoby z dochodami powyżej 5 tys. zł netto.

„Kubę Wojewódzkiego” najchętniej chętniej oglądają osoby z wykształceniem średnim, których udział wynosi 42,25 proc. Odsetek widzów z wykształceniem wyższym to 34,58 proc. widowni, a podstawowym - 20,70 proc.

Ze względu na wykonywany zawód program zdecydowanie najchętniej oglądany jest przez emerytów, którzy stanowią 31,50 proc. widowni.

Udział TVN w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2022 roku wyniósł 6,90 proc.

Dołącz do dyskusji: Kto ogląda „Kubę Wojewódzkiego”? Dominują kobiety i osoby z wysokimi zarobkami. Hitem Agnieszka Holland

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
waltr
dobry program
odpowiedź
User
Łolter
Z kolei Discovery zadaje sobie pytanie "kto JESZCZE ogląda KW?". Niestety, ale wydaje mi się, że Kuba za chwilę też będzie zoptymalizowany. Ironią losu będzie fakt, że to nie PIS wytnie resortowe kiddosy z ich bezpiecznej przystani XD
odpowiedź
User
xyx
widać nadworny klakier stacji ciągle atakuje i manipuluje .Brak elementarnej przyzwoitości to motto tego klakiera nic poza to sobą nie reprezentuje .ten program dla mało ambitnego odbiorcy i do manipulowania poza tym kicha i tandeta .
odpowiedź