SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polsat News ogląda więcej mężczyzn niż kobiet, w widowni dominują osoby starsze i mieszkańcy wsi (profil)

Polsat News chętniej oglądają mężczyźni niż kobiety. Wśród widowni stacji dominują osoby starsze, emeryci i mieszkańcy wsi - szczegółowy raport Wirtualnemedia.pl.

Bogdan Rymanowski, Dorota Gawryluk, fot. PolsatArticle

Polsat News ogląda więcej mężczyzn niż kobiet

W tym roku Polsat News oglądało średnio 45,32 proc. kobiet i 54,68 proc. mężczyzn. Struktura widowni stacji w podziale na płeć różni się od tej, którą charakteryzuje się cały rynek telewizyjny w naszym kraju.

Charakteryzuje się przewagą widowni kobiecej - w analizowanym okresie wszystkie stacje śledziło średnio 53,52 proc. kobiet i 46,48 proc. mężczyzn - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Polsat News nieco niższy udział widowni męskiej nad kobiecą miał w okresie od 1 stycznia do 19 lipca 2022 roku, kiedy to mężczyźni stanowili 52,29 proc. (kobiety - 47,71 proc.).

76 proc. widzów stacji stanowi grupa wiekowa 50+

Kanał Polsat News na tle całego rynku charakteryzuje się względnie wynikami oglądalności wśród młodych widzów. Udziały widowni każdej z tych stacji w grupach wiekowych 10-11, 13-15, 16-17, 18-19 i 20-24 w tym roku wynoszą z reguły poniżej lub w okolicy 1 proc. Niskie zainteresowanie w najmłodszych grupach wiekowych stacja miała również w analogicznym okresie rok wcześniej.

W kolejnych grupach wiekowych zainteresowanie newsową stacją Telewizji Polsat stopniowo zaczyna rosnąć. Jest ono bardzo wysokie w starszych grupach wiekowych.

Zdecydowanie najwyższe wyniki oglądalności Polsat News notuje w grupie 65+, w której widownia stanowi 48,20 proc. wszystkich oglądających. Dla porównania w całym rynku jest to 34,50 proc.

Rośnie udział widowni wiejskiej

Relatywnie wysokie dysproporcje oglądalności Polsat News względem całego rynku notowane są ze względu na miejsce zamieszkania widzów. Stacja ma zauważalną przewagę w strukturze widowni mieszkańców wsi, którzy stanowią 49,70 proc. udziału wszystkich widzów stacji. Wartość ta w całym rynku wynosi 38,35 proc.

41 proc. widzów Polsat News ma dochody powyżej 5 tys. zł netto

Biorąc pod uwagę średni miesięczny dochód netto danego gospodarstwa domowego w przeliczeniu na 1 mieszkańca (w zł) można zauważyć, że nieco więcej widowni stanowią osoby z wysokimi dochodami. Średni miesięczny dochód netto danego gospodarstwa domowego w przeliczeniu na 1 mieszkańca powyżej 5 tys. zł netto w okresie od 1 stycznia do 19 lipca br. wynosił 41,29 proc., a rok wcześniej było to 34,98 proc.

Z kolei w przypadku dochodów od 0 do 1400 zł w tym roku wynik wynosi 2,72 proc., a jesienią ub.r. - 4,15 proc.

Poziom wykształcenia widzów bez większych zmian

Polsat News najchętniej oglądają osoby z wykształceniem podstawowym, których udział w widowni stanowi 45,27 proc. Wykształcenie średnie posiada 33,70 proc. widzów stacji, a wyższe - 19,07 proc.

W analogicznym okresie rok wcześniej wartości były na zbliżonym poziomie - odpowiednio 45,76 proc., 32,98 proc. i 18,62 proc.

53 proc. widowni stacji stanowią emeryci

Ze względu na wykonywany zawód Polsat News najchętniej oglądany jest przez emerytów, którzy stanowią 53,22 proc. widowni stacji. Dla porównania, wszystkie kanały telewizyjne w Polsce w strukturze widowi średnio mają 43,64 proc. emerytów.

ADH% (Adhesion) - udział procentowy widzów poszczególnej grupy względem liczebności grupy odniesienia np. udział widowni w wieku 65+ względem wszystkich widzów. Tym samym wskaźnik ten informuje o strukturze demograficznej widzów, a tym samym opisuje atrakcyjność programu. Adhesion dla kilku grup sumuje się do 100 proc. pod warunkiem, że badane grupy w całości zawierają się w grupie odniesienia - np. kobiety 4+ i mężczyźni 4+ w odniesieniu do grupy wszyscy 4+.

Średni dobowy udział Polsat News w pierwszym półroczu br. wyniósł 1,64 proc. (po spadku o 23,36 proc. względem pierwszego półrocza ub.r.).

Dołącz do dyskusji: Polsat News ogląda więcej mężczyzn niż kobiet, w widowni dominują osoby starsze i mieszkańcy wsi (profil)

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Novum
Te deklaracje z dochodami to jeden wielki pic. Ponad 40%widzow ma 5 tyś dochodu na głowę, osoby starsze że wsi. Logiki w tym żadnej. Podobno z deklaracjami widzów TVN 24 i TVP Info. 63%widzow TVN 24 i ponad 70%widowni TVP Info ma ponad 5 tys dochodu na głowę... Akurat uwierzę. Zasięg dzienny tych stacji wśród emerytów jest pewnie bardzo duży gdyby wierzyć w te deklaracje to ZUS by się bardzo zdziwił ilu ma emerytów pod swą "opieką"choć z danych oficjalnych wynika że średnia emerytura wynosi znacznie poniżej 3 tys.
odpowiedź
User
Rysio
JPRD ten raport pisał jakiś analfabeta. Aż odrzuca liczba błędów i pomyłek. WM zainwestujcie w edukacje pracowników
odpowiedź
User
sky
uproszczę ten szczegółowy raport WM
Chętniej oglądają mężczyźni niż kobiety - bo kobiety po prostu nie mają na to czasu bo nie siedzą z piwem przed TV ale zapie.
Dominują osoby starsze, emeryci - bo co innego maja do roboty ?????????
Mieszkańcy wsi - bo nie mogą się doczekać jakie mądrości ma warszawka do przekazania rolnikom.
odpowiedź