SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Błażej Spychalski, Paweł Mucha i Krzysztof Szczerski będą reprezentować Andrzeja Dudę w mediach

Oprócz Błażeja Spychalskiego powołanego w piątek na sekretarza stanu  w Kancelarii Prezydenta, Andrzeja Dudę w mediach reprezentować będą również Paweł Mucha i Krzysztof Szczerski. - Wracam do pewnego modelu, który był przyjęty przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego, chcę się na tym modelu wzorować ponieważ widziałem jego funkcjonowanie z bliska i kto wie, czy nie jest on modelem lepszym - powiedział Duda.

fot. Kancelaria Prezydenta RPArticle

W piątek, podczas ogłaszania nominacji Błażej Spychalskiego na sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzej Duda zapowiedział, że "chcę, by było kilku ministrów, którzy będą mnie reprezentowali w mediach". - Będą to ministrowie: Błażej Spychalski, Paweł Mucha i Krzysztof Szczerski. Chcę od razu wyjaśnić mediom, ja nie traktuję pana ministra jako rzecznika prezydenta w pełnym tego słowa znaczeniu. Trochę zmieniamy to w stosunku do funkcji, którą określiliśmy dla ministra Krzysztofa Łapińskiego - dodał.

Wyjaśnił, że tym samym wraca do pewnego modelu, który był przyjęty przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. - Chcę się na tym modelu wzorować ponieważ widziałem jego funkcjonowanie z bliska i kto wie, czy nie jest on modelem lepszym - powiedział Andrzej Duda.

Podziękował także dotychczasowemu sekretarzowi stanu i rzecznikowi prasowemu Krzysztofowi Łapińskiemu (który postanowił odejść z Kancelarii Prezydenta) za 15 miesięcy współpracy. - Minister Krzysztof Łapiński wykonywał swoją funkcję bardzo dobrze – powiedział prezydent.

Krzysztof Szczerski jest sekretarzem stanu i szefem gabinetu Prezydenta RP. Pełni nadzór merytoryczny nad Biurem Szefa Gabinetu Prezydenta RP oraz Biurem Spraw Zagranicznych.

Paweł Mucha jest zastępcą szefa Kancelarii Prezydenta RP. Nadzoruje Biuro do Spraw Narodowej Rady Rozwoju, Samorządu i Inicjatyw Obywatelskich oraz Biuro Obywatelstw i Prawa Łaski.

 

 

Dołącz do dyskusji: Błażej Spychalski, Paweł Mucha i Krzysztof Szczerski będą reprezentować Andrzeja Dudę w mediach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl