SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prezes TVP przedstawi Radzie Mediów Narodowych plany dotyczące streamingu

Najbliższe posiedzenie Rady Mediów Narodowych odbędzie się w siedzibie Telewizji Polskiej. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, członkowie RMN wysłuchają informacji na temat planów nadawcy dotyczących m.in. streamingu. Organ rozpatrzy także wnioski dotyczące powołania dyrektorów TVP3 Kielce i TVP3 Białystok.

Prezes TVP Mateusz Matyszkowicz Fot. TVPPrezes TVP Mateusz Matyszkowicz Fot. TVP

Członkowie RMN otrzymali zaproszenie na posiedzenie, które odbędzie się we wtorek 21 lutego w centrali TVP przy ulicy Woronicza w Warszawie. Podczas posiedzenia zarząd TVP  ma przedstawić informację na temat perspektywy rozwoju telewizji publicznej w związku ze zmianami w konsumpcji mediów na świecie.

Od września 2022 roku zarząd spółki jest jednoosobowy, a w jego skład wchodzi tylko prezes Mateusz Matyszkowicz, który zastąpił na tym stanowisku Jacka Kurskiego. Na całym świecie coraz większą rolę odgrywają serwisy streamingowe. TVP, która jest w czołówce nadawców publicznych pod względem liczby kanałów tematycznych, coraz więcej inwestuje w aplikacje typu TVP VOD i TVP Go.

Zatwierdzenie wyboru dyrektorów ośrodków regionalnych

W planie posiedzenia jest także rozpatrzenie wniosków zarządu TVP o wyrażenie zgody na powołanie dyrektora oddziałów terenowych w Kielcach i w Białymstoku. Członkowie RMN otrzymali dwa dokumenty w tej sprawie. Pierwszy jest datowany na 23 listopada 2021 roku i dotyczy powołania Przemysława Predygiera na stanowisko szefa TVP3 Kielce. Wtedy ówcześni członkowie zarządu TVP Jacek Kurski i Mateusz Matyszkowicz zwrócili się do Rady Mediów Narodowych o zatwierdzenie tej nominacji. Predygier to aktor, reżyser i producent teatralny. Na pierwszą kadencję w roli szefa TVP3 Kielce został powołany w marcu 2016 roku.

Drugi wniosek, który otrzymali członkowie RMN dotyczy powołania dyrektor TVP3 Białystok. Niedługo po objęciu stanowiska prezes Matyszkowicz zdymisjonował z tej funkcji Eugeniusza Szpakowskiego, który kierował ośrodkiem od lutego 2016 roku. - Proszę zobaczyć, ile mam lat. Mam 69. Zaproponowano mi współpracę z ośrodkiem, ale i tak pan napisze, co pan zechce - powiedział białostockiej „Gazecie Wyborczej”. Jeszcze we wrześniu 2022 roku szef TVP zdecydował, że powierzy obowiązki dyrektor TVP3 Białystok Agnieszce Giełażyn-Sasimowicz, wcześniej dziennikarce TVP i rzeczniczce miejscowego oddziału Wód Polskich. Datowany na koniec stycznia 2023 roku wniosek do RMN dotyczy zatwierdzenia jej nominacji.

Dołącz do dyskusji: Prezes TVP przedstawi Radzie Mediów Narodowych plany dotyczące streamingu

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
V
Nie jest zadaniem TVP ścigać się z komercyjnymi serwisami VOD (tona reklam, multum zgód na śledzenie, płatne treści i wypożyczanie hollywoodzkich filmów). Serwis TVP powinien opierać się na tylko na własnych zasobach i nie zawierać reklam.
odpowiedź
User
v2
TVP GO (które i tak jest niedostępne na Android TV czy AppleTV) powinno być zintegrowane z TVP VOD w ramach jednej appki.
odpowiedź
User
SAy
Prezes TVP? Jest ktoś taki?! :)
odpowiedź