SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prezes TVP przedstawi Radzie Mediów Narodowych plany dotyczące streamingu

Najbliższe posiedzenie Rady Mediów Narodowych odbędzie się w siedzibie Telewizji Polskiej. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, członkowie RMN wysłuchają informacji na temat planów nadawcy dotyczących m.in. streamingu. Organ rozpatrzy także wnioski dotyczące powołania dyrektorów TVP3 Kielce i TVP3 Białystok.

Prezes TVP Mateusz Matyszkowicz Fot. TVPArticle

Członkowie RMN otrzymali zaproszenie na posiedzenie, które odbędzie się we wtorek 21 lutego w centrali TVP przy ulicy Woronicza w Warszawie. Podczas posiedzenia zarząd TVP  ma przedstawić informację na temat perspektywy rozwoju telewizji publicznej w związku ze zmianami w konsumpcji mediów na świecie.

Od września 2022 roku zarząd spółki jest jednoosobowy, a w jego skład wchodzi tylko prezes Mateusz Matyszkowicz, który zastąpił na tym stanowisku Jacka Kurskiego. Na całym świecie coraz większą rolę odgrywają serwisy streamingowe. TVP, która jest w czołówce nadawców publicznych pod względem liczby kanałów tematycznych, coraz więcej inwestuje w aplikacje typu TVP VOD i TVP Go.

Zatwierdzenie wyboru dyrektorów ośrodków regionalnych

W planie posiedzenia jest także rozpatrzenie wniosków zarządu TVP o wyrażenie zgody na powołanie dyrektora oddziałów terenowych w Kielcach i w Białymstoku. Członkowie RMN otrzymali dwa dokumenty w tej sprawie. Pierwszy jest datowany na 23 listopada 2021 roku i dotyczy powołania Przemysława Predygiera na stanowisko szefa TVP3 Kielce. Wtedy ówcześni członkowie zarządu TVP Jacek Kurski i Mateusz Matyszkowicz zwrócili się do Rady Mediów Narodowych o zatwierdzenie tej nominacji. Predygier to aktor, reżyser i producent teatralny. Na pierwszą kadencję w roli szefa TVP3 Kielce został powołany w marcu 2016 roku.

Drugi wniosek, który otrzymali członkowie RMN dotyczy powołania dyrektor TVP3 Białystok. Niedługo po objęciu stanowiska prezes Matyszkowicz zdymisjonował z tej funkcji Eugeniusza Szpakowskiego, który kierował ośrodkiem od lutego 2016 roku. - Proszę zobaczyć, ile mam lat. Mam 69. Zaproponowano mi współpracę z ośrodkiem, ale i tak pan napisze, co pan zechce - powiedział białostockiej „Gazecie Wyborczej”. Jeszcze we wrześniu 2022 roku szef TVP zdecydował, że powierzy obowiązki dyrektor TVP3 Białystok Agnieszce Giełażyn-Sasimowicz, wcześniej dziennikarce TVP i rzeczniczce miejscowego oddziału Wód Polskich. Datowany na koniec stycznia 2023 roku wniosek do RMN dotyczy zatwierdzenia jej nominacji.

Dołącz do dyskusji: Prezes TVP przedstawi Radzie Mediów Narodowych plany dotyczące streamingu

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
V
Nie jest zadaniem TVP ścigać się z komercyjnymi serwisami VOD (tona reklam, multum zgód na śledzenie, płatne treści i wypożyczanie hollywoodzkich filmów). Serwis TVP powinien opierać się na tylko na własnych zasobach i nie zawierać reklam.
odpowiedź
User
v2
TVP GO (które i tak jest niedostępne na Android TV czy AppleTV) powinno być zintegrowane z TVP VOD w ramach jednej appki.
odpowiedź
User
SAy
Prezes TVP? Jest ktoś taki?! :)
odpowiedź