SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

1,74 mln widzów „The Voice Senior 5” w TVP2

Piątą edycję „The Voice Senior” oglądało średnio 1,74 mln osób, o 290 tys. widzów mniej niż pokazywaną rok temu czwartą odsłonę widowiska - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl. Zwycięzcą show została Regina Rosłaniec Bavcevic z drużyny Haliny Frąckowiak.

Regina Rosłaniec Bavcevic, zwyciężczyni „The Voice Senior 5”; fot. TVP Regina Rosłaniec Bavcevic, zwyciężczyni „The Voice Senior 5”; fot. TVP

Premierowe odcinki „The Voice Senior 5” na antenie TVP2 oglądać można było w soboty o godz. 20.00, w okresie od 6 stycznia do 17 lutego br. Średnia widownia premierowych odcinków muzycznego widowiska wyniosła 1,74 mln osób, co przełożyło się na 14,71 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 6,83 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 8,32 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Największą widownię, wynoszącą 1,92 mln oglądających, program zgromadził 17 lutego (był to finał produkcji).

Dla porównania, emitowaną rok temu w tym paśmie czwartą edycję „The Voice Senior” oglądało średnio 2,03 mln osób, co przełożyło się na 16,33 proc. udziału w 4+, 8,20 proc. w 16-49 oraz 9,70 proc. w 16-59. Oglądalność „The Voice Senior” spadła o 290 tys. widzów.

Zwycięzcą piątej odsłony „The Voice Senior” została Regina Rosłaniec Bavcevic z drużyny Haliny Frąckowiak. Otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 50 tys. zł.

- Udział w programie to mój powrót na scenę po latach. Odzyskałam wiarę w siebie i w moc muzyki. I dopóki mamy tego świadomość, podążajmy za tym głosem mimo przeciwnościom losu. Czuję się spełniona, szczęśliwa, otulona miłością znanych i nieznanych mi ludzi... Dostałam tyle pięknych słów, myśli, opinii od wielu z nich. Niektóre wzruszały mnie do łez. Dziękuję wam za nie - powiedziała Regina Rosłaniec Bavcevic tuż po ogłoszeniu wyników.

Halina Frąckowiak nową trenerką, zastąpiła Piotra Cugowskiego

Nową trenerką w piątej edycji „The Voice Senior” była Halina Frąckowiak, która w tej roli zastąpiła Piotra Cugowskiego. Bez zmian jurorami w show byli Maryla Rodowicz, Alicja Węgorzewska i Tomasz Szczepanik.

Do roli gospodyni cyklu po jednym sezonie przerwy powróciła Marta Manowska (w czwartym sezonie zamiast Manowskiej show prowadziła Małgorzata Tomaszewska). Bez zmian program współprowadził Rafał Brzozowski.

„The Voice Senior” jest kolejną modyfikacją należącego do Talpa Content formatu telewizyjnego „The Voice”, który zyskał popularność na całym świecie i od wielu lat realizowane są lokalne wersje. W Polsce licencję na produkcję programów z serii „The Voice” posiada firma Rochstar. W ramach „The Voice Senior” występują utalentowani wokalnie uczestnicy, ale warunkiem wzięcia udziału w programie jest ukończenie 60. roku życia.

Udział TVP2 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2023 roku wyniósł 7,30 proc.

Dołącz do dyskusji: 1,74 mln widzów „The Voice Senior 5” w TVP2

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mikołaj
Fajy program ale nie rozumiem obecnosci w nim Maryli Rodiwicz - jest tam jak kula u nohi
7 5
odpowiedź
User
widz
Lubię wszystkie Voicy. Nagrywam i oglądam potem.
5 1
odpowiedź
User
już niewidz
Szkoda, że teraz więcej tam gadania, niż śpiewania.
4 0
odpowiedź