SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kto zdobędzie Nagrodę Mediów Niptel 2005?

20 sierpnia zostanie wręczona XI Nagroda Mediów Niptel 2005.

Laureata poznany o godz. 16:30 w Sopockim Towarzystwie Ubezpieczeń Ergo Hestia SA

Oto lista nominowanych do tej prestiżowej nagrody:

- Festiwal Muzyki Folkowej 'Nowa Tradycja' Radiowego Centrum Kultury Ludowej podjął się w sposób odważny, często wbrew naszej aktualnym modom, popularyzacji części naszej kultury szukającej aspiracji w muzyce ludowej .

- TVP  S.A. - za uruchomienie tematycznego kanału Kultura, który mamy nadzieję będzie przełomem wytyczającym nowe trendy w rozwoju telewizji publicznej i realizacji przez te instytucje zadań sfery tzw. misji mediów publicznych.

- Rafał Staszek - za wprowadzenie na rynek pierwszej stacji radiowej grającej wyłącznie polską muzykę.

- Jurek Owsiak - za całokształt i konsekwencje mimo kłód rzucanych pod nogi.

- TVN 24 - za dzielnie utrzymywanie się na rynku. Błyskawicznie dostarczają informacje. Szczególne wyróżnienie dla p. Młodkowskiego za klarowne przedstawienie ekonomii.

- RMF FM i Stanisław Tyczyński - za wprowadzenie na rynek komercyjny produktu niezwykle trudnego RMF Classic.

- Program 4 Polskiego Radia S.A - radio BIS - za Piknik Naukowy Radia BIS i nowatorskie wykorzystanie w formacie radiowym tematyki popularno - naukowej .

- Roman Gutek - za wkład w promocję kina i kinematografii niezależnej.

- TVP, TVN, POLSAT za relacje z dni choroby i śmierci Jana Paweł II.

Do tej pory nagrodą 'Niptel' uhonorowano: Radio RMF FM "za bardzo dynamiczny rozwój stacji", Wiesława Walendziaka "za odwagę w poszukiwaniu właściwej drogi w reformowaniu telewizji publicznej", Radio Vanessa "za ofiarną i natychmiastową działalność podjętą w czasie powodzi", Program II TVP S.A. "za programy o środowiskach lokalnych", TVP S.A. "za relację z wizyty Ojca Świętego w Polsce", pośmiertnie ks. Józefa Tischnera "za całość Jego obecności w polskim życiu publicznym, także medialnym", kampanię społeczną "Dzieciństwo bez przemocy" "za medialny wyraz perspektywicznego myślenia, za przeciwstawianie się złu i odpowiedni wybór formy i treści przekazu", Jana Nowaka-Jeziorańskiego "za długoletnią, wierną służbę dla dobra Polski. Za walkę o wolność, przekazywanie Polakom prawdziwych informacji w okresie komunizmu poprzez działalność w Radiu Wolna Europa. Za promocję Polski na Zachodzie w czasie transformacji politycznej i gospodarczej w latach '90 oraz wsparcie w procesie rozszerzenia NATO. Za całą działalność w mediach i poza nimi", TVN24 "za profesjonalizm i rzetelność informacyjną, transmisję z obrad Sejmowej Komisji Śledczej, codzienny pełny serwis informacyjny" oraz pośmiertnie Waldemara Milewicza i program "Dziwny jest ten świat" "za wieloletnie przybliżanie widzom dramatu ludzi w strefach działań wojennych".

Patron medialny - Wirtualnemedia.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kto zdobędzie Nagrodę Mediów Niptel 2005?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl