SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kto zdobędzie nagrodę Mediów Niptel 2007?

W tym roku o nagrodę walczą m.in. Anna Streżyńska, Piotr Walter, Zygmunt Solorz, Krzysztof Skowroński, Monika Olejnik i Grzegorz Miecugow. Patronem medialnym Wirtualnemedia.pl.

Już 11. sierpnia zostanie wręczona XIII Nagroda Mediów NIPTEL 2007. Wczoraj poznaliśmy listę kandydatów nominowanych - przez Akademię konkursu - do tej prestiżowej nagrody. Oto oni:

1. Anna Streżyńska - prezes UKE- „za całokształt działań mających na celu demonopolizacje rynku telekomunikacyjnego, co w sposób oczywisty akceleruje konkurencję na rynku elektronicznych mediów interaktywnych”.
2. Marcin Bochenek – wiceprezes TVP -„za pracę nad uruchomieniem platformy cyfrowej TVP, opartej o najnowsze standardy technologiczne, mającej na celu cyfryzację przekazów telewizyjnych w Polsce na masową skalę.
3. TVP 3 – „za szybkie zmiany mające na celu stworzenie w Polsce profesjonalnego kanału informacyjnego dla szerokiej widowni”.
4. Piotr Walter – prezes Grupy TVN – „lider rynku telewizyjnego, najlepsza firma medialna Giełdy 2006 - za kreatywność programową, stabilność personalną, nowoczesność rozwiązań”.
5. TOK FM – „za stworzenie radia opartego na mądrym słowie, za aktualność, publicystykę, komentarze i dowcip”.
6. Maria Szabłowska – „za całokształt jej dokonań w Polskim Radiu i odwagę cywilną”.
7. „SZYMON MAJEWSKI SHOW” – „za celną krytykę rzeczywistości i wyczucie granic umiaru”.
8. „Szkło kontaktowe” (TVN) – „za kontaktowe i dowcipne komentarze trudnej rzeczywistości.”
9. RMF Classic – „za dobór dobrej muzyki”
10. Telewizja POLSAT – „za ofensywę programowo-ramówkową 2007”
11. Antyradio – „za oryginalność, niepokorność i konsekwencję w realizacji pomysłu na radio.”
12. iTVP – „jako nowatorski na polskim rynku projekt telewizji interaktywnej”
13. Musical „Akademia Pana Kleksa” – „(w tym szczególnie za reżyserię: Wojciech Kępczyński, za muzykę: Andrzej Korzyński, za reżyserię animacji: Tomasz Babiński, za scenografię: Boris Kudlićka ) za twórcze wykorzystanie dorobku literackiego Jana Brzechwy w formie nowoczesnego musicalu”.
14. Krzysztof Skowroński – „za przywrócenie radiowej Trójce misyjnego charakteru, sprowadzenie gwiazd kojarzonych z rozgłośnią”.
15. Tomasz Sianecki (TVN/TVN24) – „za cykl dokumentalny „Wielkie ucieczki”. To połączenie misji odkrywania nieznanych kart historii w nowoczesnym i profesjonalnym ujęciu”.
16. Roman Graczyk, publicysta Tygodnika Powszechnego – „ za kompetentne, odważne i wnikliwe teksty na temat lustracji oraz za książkę pt. „Tropem SB, jak czytać teczki.”
17. Zjazd Gnieźnieński (organizatorzy) – „za organizowanie forum dialogu o doniosłym wymiarze społecznym, kulturowym i politycznym, o zasięgu europejskim”.
18. Marek Bik i Dariusz Goczał (realizatorzy TVP) – „za realizację transmisji z wizyty Benedykta XVI w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau”.
19. Krzysztof Renik i Jakub Ulrich (redaktorzy Przeglądu Powszechnego) – „za transmisję z wizyty Benedykta XVI w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau”.
20. Grzegorz Miecugow – „za klasę, z jaką podtrzymuje wymierający gatunek wywiadu telewizyjnego, telewizyjnego humor prowadzenia „Szkła kontaktowego”.
21.  TVP KULTURA (cały program) – „za podjęcie tematów najbardziej istotnych dla obrazu współczesnej kultury polskiej oraz różnorodność form przekazu”.
22. „Trójka” (Program 3 Polskiego Radia) – „za bardzo dynamiczny rozwój anteny, a tym samym całego Polskiego Radia. Za stworzenie przestrzeni obiektywnej i rzetelnej debaty publicznej oraz za powrót do swoich najwierniejszych słuchaczy”.
23. Piknik Naukowy – „organizowany od 1995 r. największy happening naukowy w Europie, odbywający się na Rynku Nowego Miasta i Podzamczu w Warszawie. Odwiedzający tę imprezę biorą udział w mnóstwie fascynujących pokazów. Na własne oczy mogą zobaczyć poduszkowce i walki robotów, sprawdzić ile jest komórek w mózgu człowieka czy zmierzyć prędkość światła za pomocą kuchenki mikrofalowej. W ubiegłym roku Piknik Naukowy  Polskiego Radia odwiedziło ok.150 tyś. osób.”
24. Maria Baliszewska – „wieloletni dyrektor Radiowego Centrum Kultury Ludowej, organizatorka dorocznych festiwali, m.in. Festiwalu Muzyki Folkowej – „Nowa Tradycja”, animatorka życia muzycznego, pozyskująca nowe talenty z zakresu muzyki folkowej, nawiązująca i podtrzymująca kontakty międzynarodowe w ramach EBU.”
25. Ewa Szumańska – „za „Z pamiętnika młodej lekarki” (Program 3 Polskiego Radia). Od niepamiętnych czasów terapia śmiechem i mądrością schorzeń naszego społeczeństwa”.
26. Monika Olejnik – „za konsekwencję w swojej drodze dziennikarskiej i profesjonalizm”.
27.Zygmunt Solorz-Żak – „za osiągnięcie pozycji lidera w grupie komercyjnej przez TV POLSAT”.
28. Jan Ołdakowski – „za stworzenie i promocję Muzeum Powstania Warszawskiego”
29. Mirosław Chojecki i Piotr Weychert – „za produkcję cyklu dokumentalnego „Był taki dzień”.”

Laureata Nagrody Mediów Niptel 2007 wybierze w głosowaniu kapituła, którą tworzą zwycięzcy z lat poprzednich, przedstawiciel fundatora nagrody i jej organizator.

Do tej pory nagrodą 'Niptel' uhonorowano: Radio RMF FM "za bardzo dynamiczny rozwój stacji", Wiesława Walendziaka "za odwagę w poszukiwaniu właściwej drogi w reformowaniu telewizji publicznej", Radio Vanessa "za ofiarną i natychmiastową działalność podjętą w czasie powodzi", Program II TVP S.A. "za programy o środowiskach lokalnych", TVP S.A. "za relację z wizyty Ojca Świętego w Polsce", pośmiertnie ks. Józefa Tischnera "za całość Jego obecności w polskim życiu publicznym, także medialnym", kampanię społeczną "Dzieciństwo bez przemocy" "za medialny wyraz perspektywicznego myślenia, za przeciwstawianie się złu i odpowiedni wybór formy i treści przekazu", Jana Nowaka-Jeziorańskiego "za długoletnią, wierną służbę dla dobra Polski. Za walkę o wolność, przekazywanie Polakom prawdziwych informacji w okresie komunizmu poprzez działalność w Radiu Wolna Europa. Za promocję Polski na Zachodzie w czasie transformacji politycznej i gospodarczej w latach '90 oraz wsparcie w procesie rozszerzenia NATO. Za całą działalność w mediach i poza nimi", TVN24 "za profesjonalizm i rzetelność informacyjną, transmisję z obrad Sejmowej Komisji Śledczej, codzienny pełny serwis informacyjny", pośmiertnie Waldemara Milewicza i program "Dziwny jest ten świat" "za wieloletnie przybliżanie widzom dramatu ludzi w strefach działań wojennych". TVP, TVN i POLSAT za relacje z dni choroby i śmierci Jana Pawła II.  Laureatami zeszłorocznej nagrody zostali Tomasz Sekielski, Andrzej Morozowski i program 'Teraz My' "za świetną publicystykę polityczną połączoną z humorem na dobrym poziomie".

TERMINARZ PRZYZNAWANIA NAGRODY MEDIÓW NIPTEL 2007
08.05.2007 r. – 15.06.2007 r.
Stowarzyszenia dokonują nominacji do Nagrody

18.06.2007 r. – 27.07.2006 r.
Kapituła wybiera Laureata Nagrody

WRĘCZENIE NAGRODY – ogłoszenie Laureata
11.08.2007

Nagroda Mediów Niptel wręczana jest od 1995 roku. Organizatorem Nagrody jest Profilm Agencja Filmowa.

Patronem medialnym jest portal Wirtualnemedia.pl.

Fundatorem Nagrody Mediów NIPTEL 2007 jest Grupa Towarzystw Ubezpieczeniowych Ergo Hestia.

Dołącz do dyskusji: Kto zdobędzie nagrodę Mediów Niptel 2007?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl