SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kto zrealizuje badania Radio Track?

Kolejne spotkanie Komitetu Badań Radiowych poświęcone było przeglądowi ofert instytutów badawczych.

Millward Brown SMG/KRC, GfK Polonia i TNS OBOP zaprezentowały swoje propozycje realizacji badań pasywnych.

W przeglądzie ofert instytutów badawczych  wzięli udział przedstawiciele domów mediowych, Stowarzyszenia Agencji Reklamowych (SAR) i Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii (PTBRiO).

- Wprowadzenie technologii badań pasywnych to poważna decyzja – mówi Michał Gubera (Radio ZET) przewodniczący bieżącego posiedzenia KBR. Wyniki tego typu działań zwykle bardzo wpływają na rynek, którego badania dotyczą, poza tym ze względu na zaawansowaną technologię i związane z nią koszty, uważamy, że takimi badaniami powinny zainteresować się także firmy z innych sektorów rynku. Niewykluczone, że w przyszłości powinniśmy ze sobą współpracować w temacie badań pasywnych. Urządzenia, które mogą być wykorzystywane do tego typu pomiarów, mogą jednocześnie mierzyć (badać) wiele zachowań konsumenckich. Stąd nasza prośba o udział przedstawicieli branży –dodaje.

- Wszyscy zdają sobie sprawę, że przyszłość badań należy do metodologii pasywnych. Kwestią decyzji jest moment ich wdrożenia. Musimy też znaleźć najlepszy sposób dopasowania badania pasywnego do potrzeb i możliwości polskiego rynku radiowego – mówi Iwona Matysiak (radio ESKA).

Badanie Radiotrack realizowane jest na zlecenie Komitetu Badań Radiowych przez Millward Brown SMG/KRC od 2002 roku. Aktualnie Komitet Badań Radiowych zastanawia się nad wyborem metody i instytutu na  realizację badania, przez następne lata.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kto zrealizuje badania Radio Track?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl