SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP przywróci zdjęty po 27 latach program. To już pewne

Poprzednie władze Telewizji Polskiej zdecydowały, że z powodu oszczędności w 2024 roku nie będzie produkowany program „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie”. Teraz twórcy nadawanego przez 27 lat formatu o zaginionych zapowiedzieli powrót na antenę TVP. 

O końcu „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie” informowaliśmy 19 grudnia 2023 roku, czyli w ostatnim dniu urzędowania prezesa Mateusza Matyszkowicza. - Otrzymaliśmy informacje, że z przyczyn niezależnych od naszej redakcji, Telewizja Polska nie planuje dalszego finansowania naszych działań w roku 2024 – poinformowali twórcy programu na jego profilu facebookowym.

Ostatni odcinek miał zostać wyemitowany 30 grudnia. Wówczas produkcja ukazywała się w soboty o godz. 22.55 w paśmie wspólnym TVP3. Program produkowała redakcja TVP3 Katowice, a jego prowadzącą była Alicja Popiel. Do początku 2018 roku magazyn był emitowany przez TVP1.

- Wiemy, że wiele spraw zaginięć nadal nie udało się wyjaśnić, a przed nami jest jeszcze sporo pracy. Jesteśmy pierwszym i jedynym programem w całości poświęconym tematyce zaginięć w Polsce. Nie raz udowodniliśmy, że przekazywanie informacji przez nasz program ma sens i działa. Wiele spraw udało się rozwiązać dzięki Waszemu zaangażowaniu - zauważyli na pożegnanie twórcy programu.

Nowe odcinki “Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie” od czerwca

Kiedy będzie można oglądać popularny program? -  Premierowe odcinki magazynu "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" będą emitowane na antenie TVP Katowice co tydzień w piątek, począwszy od 7 czerwca br. (powtórki w soboty o godz. 12:00 i niedziele o godz. 22:45 w TVP3). Intensywnie pracujemy nad przygotowaniem premierowych odcinków programu i wybraniem osoby prowadzącej. Formuła audycji pozostaje bez zmian. Za produkcję programu odpowiada, tak jak do tej pory, oddział terenowy TVP w Katowicach - informuje Wirtualnemedia.pl Dział Komunikacji Korporacyjnej TVP. O tym, że wróci, poinformowano na profilu „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie” na Facebooku.

- Uwaga! Dobre wieści! Drodzy Widzowie! Z ogromną radością informujemy, że program „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...” powraca na antenę! Już w czerwcu planujemy pierwszą emisję. Jesteśmy wdzięczni, że znowu możemy pomagać, tak jak robiliśmy to od 27 lat. Jeszcze raz chcemy podziękować za wszystkie słowa wsparcia, które płynęły od rodzin osób zaginionych, widzów i specjalistów, z którymi współpracowaliśmy. Skład redakcji pozostaje niezmienny i czeka na Wasze zgłoszenia: 605 605 405, 606 605 640, kwkw@tvp.pl Będziemy informować Was na bieżąco o szczegółach – można przeczytać na profilu „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie”.

Pomimo braku programu w ostatnich miesiącach, na profilu ukazywały się zdjęcia zaginionych. - Mimo wielu próśb i starań o przywrócenie programu, nie mamy żadnych informacji o naszej przyszłości. Chcemy zapewnić, że nie poddajemy się i dalej będziemy walczyć o przywrócenie KWKW na antenę. Ze smutkiem obserwujemy, że spraw zaginięć ciągle przybywa. Chociaż mamy związane ręce, nie chcemy zostawiać Was bez żadnego wsparcia. Jedyne co możemy zrobić na ten moment to pomagać poprzez platformę Facebook i tu udostępniać informację o zaginięciach. Wszystkie zaginięcia prosimy zgłaszać pisząc do nas wiadomość prywatną na naszym Facebooku. Pozostajemy z Wami w kontakcie i będziemy informować o istotnych decyzjach, które mamy nadzieję, że wkrótce nadejdą. Dziękujemy za słowa wsparcia, które od grudnia nie przestają spływać do naszej redakcji - informowali twórcy audycji w lutym.

20 grudnia ówczesny minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz doprowadził do zmian w radach nadzorczych mediów publicznych. Później doszło do odwołania Mateusza Matyszkowicza z funkcji prezesa. Zastąpił go Tomasz Sygut. Kilka dni później Rada Mediów Narodowych na prezesa wyznaczała Michała Adamczyka. Szef resortu kultury postawił spółki mediów publicznych w stan likwidacji. Likwidatorem TVP został Daniel Gorgosz, a Sygut  objął stanowisko dyrektora generalnego. Przed miesiącem zmiany wpisano do Krajowego Rejestru Sądowego. Nowe władze TVP przywróciły m.in. programy „Młodzież kontra” czy „100 pytań do..”. 

Dołącz do dyskusji: TVP przywróci zdjęty po 27 latach program. To już pewne

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
4t5y6t5re
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - gdzie spierrrrdala THUSK ??

odpowiedź
User
Czytelnik
Ładny clickbait. Sugeruje, że programu nie było od 27 lat na antenie.
odpowiedź
User
Pan_Jaras
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? Myślałem, że to chodzi o jakiś program o obietnicach wyborczych POKO i spółki.
odpowiedź