SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kuba Filipowski szefem Netguru, Marek Talarczyk zrezygnował

Marek Talarczyk ze względów zdrowotnych zrezygnował ze stanowiska CEO firmy technologicznej Netguru. Teraz będzie nią zarządzał Kuba Filipowski.

Kuba Filipowski, fot materiały prasowe Netguru Article

- Rezygnuję ze stanowiska, aby skupić się na swoim zdrowiu, ale nie mam wątpliwości, że z Kubą jako nowym CEO Netguru zostawiam firmę w dobrych rękach - komentuje Marek Talarczyk.

- Marek przeprowadził Netguru, naszych klientów i naszych pracowników, przez najtrudniejszy okres w historii firmy, w tym pandemię Covid-19 i pierwsze etapy recesji. Jesteśmy wdzięczni za jego zaangażowanie i będziemy kontynuować jego strategię, rozwijając swoją obecność w branży technologicznej - zapowiada Kuba Filipowski.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Filipowski to założyciel Netguru, związany ze spółką od jej startu w 2008 roku. Przez lata wspierał rozwój firmy przede wszystkim poprzez budowę zespołów sprzedażowych i procesów, w ub.r. koordynował inwestycje w spółki Pilot44 i mohi.to

Obecnie pełni w firmie funkcję chief strategy officera, jest też aktywnym aniołem biznesu oraz ambasadorem wykorzystywania AI w tworzeniu produktów cyfrowych.

- Doszliśmy do punktu, w którym AI może rozwiązać znaczną część zadań poznawczych, z którymi komputery wcześniej nie radziły sobie zbyt dobrze. Możemy być dzięki temu skuteczniejsi w codziennej pracy, więcej uwagi poświęcając tym kwestiom, które są kluczowe dla rozwoju produktów - podkreśla Kuba Filipowski. - Jestem pewien, że Netguru będzie dostarczać jeszcze bardziej wyjątkowe oprogramowanie, opierając się na rozwiązaniach z zakresu Generative AI. To jedna z najbardziej ekscytujących technologii mojego życia - zapewnia.

Z kolei Wiktor Schmidt, inny współzałożyciel Netguru i szef firmy w latach 2008-2019, pozostaje na stanowisku executive chairman. Zapowiedziano, że będzie w dalszym ciągu wspierał działania służące budowaniu marki Netguru, reprezentując spółkę na głównych wydarzeniach branżowych oraz nawiązując nowe, strategiczne relacje i kontakty.

W marcu br. Netguru pożegnało się się z ok. 150 pracownikami i współpracownikami. Tłumaczyło to „zmieniającym się otoczeniem biznesowym” i czekającymi ją wyzwaniami.

Dołącz do dyskusji: Kuba Filipowski szefem Netguru, Marek Talarczyk zrezygnował

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl