SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kuba Wojewódzki wita się ze słuchaczami Radia Roxy, będzie prowadzić audycję popołudniową

Radio Roxy (Agora) zaczęło emitować zapowiedzi audycji Kuby Wojewódzkiego, która będzie nadawana po południu. Z uwagi na zmieniony format muzyczny rozgłośnia przedstawia się teraz jako „Radio Rock-xy”.

Kuba Wojewódzki, fot. akpa Article

Od początku roku Radio Roxy puszcza kilka dżingli zapowiadających audycję Kuby Wojewódzkiego. We wszystkich prezenter z dystansem odnosi się do swojego wizerunku egocentryka, stwierdzając m.in. „Jeden człowiek, jedno radio, jeden głos, niezwykła osobowość. Tyle o sobie” oraz dodając „Zagrałem pauzą, jak przystało na aktora”. W jednym spocie Wojewódzki wymienia stacje radiowe, w których wcześniej pracował. W kolejnym zapowiada: „Przeszedłem, jestem. Takiego poranka po południu dawno nie było”. W innych żartuje z prowadzących „Rannego kakao” Tymona Tymańskiego i Piotra Kędzierskiego.

Tym samym potwierdziły się informacje, że Kuba Wojewódzki będzie w Radiu Roxy prowadził program popołudniowy. Szef rozgłośni Mikołaj Lizut już wcześniej deklarował, że będzie to „największy codzienny show w historii polskiego eteru”. Jednocześnie przedstawiciele stacji nadal nie ujawniają, od kiedy i o której godzinie będzie emitowana ta audycja ani jak będzie się nazywać.

Przed przyjściem Kuby Wojewódzkiego Radio Roxy zrezygnowało z autorskich audycji prowadzonych przez muzyków: Katarzynę Nosowską i Pawła Krawczyka, Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego, Katarzynę „Novikę” Nowicką i „Lexusa”, Marię Peszek, Marikę oraz Pablopavo, co wywołało falę krytyki wśród słuchaczy (więcej na ten temat).

W nowej ramówce stacji jak na razie od poniedziałku do piątku w godz. 14-18 zaplanowano „Grę wstępną” prowadzoną przez Agnieszką Sielańczyk, w godz. 18-22 „Propagandę” Maxa Cegielskiego, a w godz. 22-23 nowy program „Trochę kultury”.

Z początkiem roku Radio Roxy zmieniło też format muzyczny, skupiając się na muzyce rockowej. Przedstawiciele stacji nie ukrywają, że chcą w ten sposób zająć niszę rynkową, która pojawiła się od początku grudnia, kiedy zasięg Eski Rock, w której pracował zresztą Kuba Wojewódzki, został ograniczony na rzecz VOX FM tylko do Warszawy (przeczytaj o tym więcej).

Żeby podkreślić tę zmianę, w nowych dżinglach - także tych z udziałem Wojewódzkiego - Radio Roxy jest przedstawiane jako „Radio Rock-xy”.

Według badania Radio Track, Radio Roxy - nadające w siedmiu dużych miastach - od września do listopada ub.r. miało 0,2 proc. udziału w rynku radiowym, wobec 0,3 proc. rok wcześniej (zobacz pełne dane).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kuba Wojewódzki wita się ze słuchaczami Radia Roxy, będzie prowadzić audycję popołudniową

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tt
Co to Rock-xy bo nie łapię tego żartu?
20 11
odpowiedź
User
Max4x4
Kto ma akcje Agory niech sprzedaje. Po takim "transferze" polecą w dół. Ta naćpana sierota nic dobrego nie wróży...
26 18
odpowiedź
User
dagga
jestem tym faktem niezmiennie i wciaz zdruzgotana!!!
20 13
odpowiedź
User
zygfryd
Powinno być chyba Rock-xyz to miałoby chociaż sens. ;)
11 14
odpowiedź
User
me
Trzeba było skasować wszystkie dotychczasowe autorskie audycje żeby starczyło pieniędzy na paliwo do Lambordżini idola studentów zaocznych z Przasnysza...
35 14
odpowiedź