SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kuba Wojewódzki wrócił do Eski Rock. Majewski wyśmiewa atak, Najsztub wini żołnierzy wyklętych

W środę Kuba Wojewódzki ponownie poprowadził w Esce Rock poranny program „Zwolnienie z WF-u”. Poniedziałkowy atak na prezentera wyśmiał na swoim wideoblogu Szymon Majewski, a Piotr Najsztub ocenił, że sprawca mógł inspirować się legendą tzw. żołnierzy wyklętych.

Kuba Wojewódzki, fot. Facebook

Kuba Wojewódzki, fot. Facebook

Środowe „Zwolnienie z WF-u” Kuba Wojewódzki poprowadził wspólnie z Czesławem Mozilem. Prezenter odniósł się na antenie do tego, że w poniedziałek rano pod siedzibą rozgłośni został zaatakowany „niezidentyfikowanym płynem żrącym o brunatnej barwie”. Przypomnijmy, że zajście zarejestrowały kamery monitoringu, a wizerunek sprawcy, na razie niezidentyfikowanego, opublikowała stołeczna policja (więcej na ten temat).

- Zostałem korespondentem najbardziej brutalnej wojny - wojny domowej. Czasem warto dostać w mordę, zostać oblanym kwasem, aby przekonać się, ilu dziennikarzy akceptuje przemoc - stwierdził w środę rano Wojewódzki, nawiązując do tego, jak poniedziałkowy incydent skomentowali niektórzy prawicowi publicyści (przeczytaj te opinie). - Pamiętasz taki film „Człowiek z blizną”? No, to teraz już jest druga część - dodał żartobliwie prezenter.

Z jeszcze większym dystansem i ironią incydent skomentował na swoim wideblogu Szymon Majewski - pokazując, jak przed tego typu atakami chronią się obecnie wszyscy pracownicy Eski. Przypomnijmy, że Majewski współprowadzi poranne pasmo w Radiu Eska, mieszczącym się w tym samym budynku co Eska Rock.

>>> Szymon Majewski wyśmiewa promowanie Powerade przez Tomasza Lisa (wideo)


Poważniej o zajściu wypowiedział się Piotr Najsztub, goszcząc we wtorkowym “Dzień Dobry TVN”. Jego zdaniem do ataku przyczyniła się obecna atmosfera i dyskusja publiczna, na którą składa się m.in. promowanie legendy tzw. żołnierzy wyklętych, którzy zaraz po końcu II wojny światowej walczyli z sowieckimi władzami.

- To były skomplikowane ludzkie losy, a młodym ludziom w prawicowych mediach przedstawia się je jako wzory do naśladowania - ocenił Najsztub. - To bezkrytyczne promowanie po iluś latach zaowocuje tym, że ktoś się poczuje żołnierzem wyklętym w okupowanym kraju i zacznie wyimaginowanych okupantów zabijać albo ich w jakiś sposób atakować - dodał.

W zeszłym tygodniu warszawska restauracja należąca do Piotra Najsztuba została pomalowana farbą przez grupę anarchistów w proteście przeciw niskiemu poziomowi obecnych mediów i dziennikarzy (więcej na ten temat). Dziennikarz zwrócił jednak uwagę, że był to akt wandalizmu, a nie przemoc, jak w przypadku Kuby Wojewódzkiego. Najsztub dodał, że próbował skontaktować się ze sprawcami ataku na jego lokal i porozmawiać, dlaczego wybrali właśnie jego jako cel, oraz doradzić, jak inaczej można protestować przeciw przekazowi medialnemu. - Pan, który zaatakował Kubę Wojewódzkiego, wyrzucił się poza margines dyskusji, bo tym jest fizyczny atak na konkretnego człowieka. Ci, którzy mi to zrobili, jeszcze się w ramach tej dyskusji mieszczą - wyjaśnił Piotr Najsztub.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kuba Wojewódzki wrócił do Eski Rock. Majewski wyśmiewa atak, Najsztub wini żołnierzy wyklętych

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Yogidługonogi
Losy żołnierzom wyklętym komplikowali rodzice i dziadkowie kolegów i znajomych Najsztuba. Oczywiście sami też skomplikowali sobie losy ściganiem żołnierzy wyklętych po lasach, wsadzaniem ich do ubeckich katowni i budowaniem ustroju, który to wszystko świetnie organizował. I teraz, pełni komplikacji wewnętrznych, rządzą naszym krajem.
74 15
odpowiedź
User
lesefer
Bezczelny ten Najsztub.
58 13
odpowiedź
User
DO Yogi
Yogi, ja na twoim miejscu wypowiadałbym się z nieco większym dystansem. Piszesz tak, jakbyś był w latach 40 czy 50 na miejscu i wszystko widział. A jesteś dzieciak, który g...o wie i tyle samo widział, wszystko zaś zaczerpnął z mediów promujących owych żołnierzy wyklętych. Ja nie wiem, jak było naprawdę, czy zasługują na chwałę, czy tylko na szacunek, czy może każdy przykład jest inny i różnie z nimi bywało, dlatego mam dystans do tego, co było. Ale pewnie ty jesteś już tak zainfekowany wbijanymi doktrynami, że zaraz się dowiem, że muszę być potomkiem UB, a w najlepszym wypadku zmanipulowanym przez GW i TVN.... Albo (nie)słusznej nacji. Takie argumenty macie...
13 53
odpowiedź