SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kulczyk Oil Ventures wyda środki z IPO w 2 lata, m.in. na ukraińskie aktywa gazowe

Kulczyk Oil Ventures (KOV) dzięki emisji publicznej zabezpieczy sobie finansowanie działalności na dwa lata. Spółka chce sfinalizować przejęcie ukraińskich aktywów gazowych "bezpośrednio" po ofercie publicznej, wynika z wtorkowych wypowiedzi pełnomocnika KOV w Polsce, Jakuba Korczaka. Kulczyk Investments (KI) zapowiedział uczestnictwo w IPO i utrzymanie co najmniej 25% udziału w KOV.

Kulczyk Oil Ventures wyda środki z IPO w 2 lata, m.in. na ukraińskie aktywa gazowe

"Pieniądze pozyskane z emisji zabezpieczą finansowanie naszych inwestycji w ciągu dwóch najbliższych lat" - powiedział Korczak na spotkaniu z dziennikarzami.

Prezes KOV Timothy M. Elliot dodał, że spółka nie będzie dążyć do zwiększania finansowania dłużnego. Jednocześnie spółka zamierza jak najszybciej finalizować transakcję przejęcia ukraińskich aktywów gazowych.

"Przejęcie aktywów gazowych KUB-Gas na Ukrainie sfinalizujemy 'bezpośrednio' po ofercie publicznej. Proceduralnie wszystko jest załatwione. Trzej ukraińscy udziałowcy Kub Gas czekają, aż zakończymy IPO" - dodał pełnomocnik KOV.

KOV wykorzysta 45 mln USD na inwestycję na Ukrainie. "Uważamy, że nasze know how pozwoli zdecydowanie zwiększyć potencjał i wydobycie tej spółki, co wraz z potencjalnym wzrostem ceny gazu w ramach dostosowania do cen zachodnich da duży impuls do wzrostu tej firmy" - dodał prezes KOV.

Kolejne 95 mln USD z emisji spółka wyda na inwestycje w pola w Brunei, gdzie w tym roku wykona 5 odwiertów. "Na naszych polach w Syrii odbędziemy dwa odwierty poszukiwawcze w 2011. Obserwujemy tam wycieki ropy, potencjalnie to aktywo ma największy potencjał" - dodał Korczak.

Kulczyk Investments, akcjonariusz KOV, zapowiedział, że weźmie udział w ofercie spółki i chce utrzymać co najmniej 25,0% udział w KOV. Przed ofertą ma 41,5%.

"Kulczyk Investment traktuje KOV jako inwestycję długoterminową i zamierza wspierać tą firmę oraz aktywnie uczestniczy w zarządzaniu nią" - dodał członek zarządu KI Jarosław Sroka.

Spółka Kulczyk Oil Venture Inc. z Kanady planuje pozyskać z oferty publicznej 265 mln USD brutto, czyli 756,4 mln zł. Według harmonogramu oferty, podanie do publicznej wiadomości ceny maksymalnej jest planowane na 27 kwietnia 2010 r. do godz. 20:00, a proces budowania księgi popytu jest przewidywany od 27 kwietnia-10 maja 2010 r.

Okres przyjmowania zapisów w transzy inwestorów indywidualnych jest przewidziany na 28 kwietnia-7 maja 2010 r., a w transzy w transzy inwestorów instytucjonalnych na 11 maja-13 maja 2010 r. do godz. 14:00, po ustaleniu ceny emisyjnej, ostatecznej liczby akcji oferowanych oraz ostatecznej liczby akcji w poszczególnych transzach 11 maja 2010 r. Przydział akcji i zamknięcie oferty są planowane na 14 maja 2010 r. Oferującym jest Dom Maklerski BZ WBK.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kulczyk Oil Ventures wyda środki z IPO w 2 lata, m.in. na ukraińskie aktywa gazowe

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl