SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Kurier Poranny" niewinny

Samoobrona przegrywa w sądzie

Białostocki sąd uniewinnił w piątek regionalny dziennik "Kurier Poranny" i jego wydawcę od zarzutu naruszenia dóbr osobistych wiceprzewodniczącego podlaskiej Samoobrony Andrzeja Chmielewskiego. Wyrok nie jest prawomocny.

Sąd uznał, że opublikowane w jednym z artykułów gazety we wrześniu 2003 roku informacje, które zakwestionował Chmielewski, były prawdziwe i służyły "obronie społecznie uzasadnionego interesu".

Proces odbywał się z oskarżenia prywatnego. Polityk uznał, że w publikacji "Kandydat z bogatym życiorysem" został pomówiony, co naraziło go na utratę zaufania koniecznego do sprawowania mandatu senatora (był wtedy uczestnikiem kampanii przed wyborami uzupełniającymi do Senatu).

Chodziło o to, że w artykule zostały podane informacje o jego wcześniejszej karalności, ale nastąpiło już zatarcie skazania. Sąd ocenił jednak, że zatarcie skazania nie czyni informacji o skazaniach nieprawdziwymi.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Kurier Poranny" niewinny

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl