SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kuźniar, Janecki, Gozdyra i Pereira czołowymi komentatorami politycznymi na Twitterze (TOP 120)

Jarosław Kuźniar, Stanisław Janecki, Agnieszka Gozdyra i Samuel Pereira są najpopularniejszymi i najaktywniejszymi polskimi komentatorami politycznymi na Twitterze. TOP 120 publicystów w raporcie Wirtualnemedia.pl.

Article

Czołówkę najchętniej czytanych i najaktywniejszych na Twitterze publicystów zajmujących się polityką zdominowali dziennikarze. Jak wynika z analizy fundacji ePaństwo, zdecydowanie najpopularniejszy jest Jarosław Kuźniar, którego konto na koniec ub.r. obserwowało 64,4 tys. użytkowników. Kolejne miejsca zajęli Konrad Piasecki (44,2 tys. followersów), Tomasz Sekielski (42 tys.) i Tomasz Lis (39,3 tys.).

Zestawienie obejmuje też blogerów, analityków i polityków pozostających obecnie poza polskim parlamentem - dlatego w czołówce mógł się znaleźć Krzysztof Bosak z 19,9 tys. followersów.

Z kolei zdecydowanie najaktywniejszym komentatorem jest Stanisław Janecki, który do końca ub.r. zamieścił nieco ponad 14 tys. pełnych wpisów (nie licząc retweetów wpisów innych użytkowników). Łukasz Warzecha dodał 12,1 tys. takich wpisów, a Marzena Paczuska - 10,3 tys. Na piątym miejscu znalazł się bloger Paweł Rybicki z 10,2 tys. twittów.

Stanisław Janecki jest też liderem wśród komentatorów, których wpisy podawali dalej (czyli retweetowali) inni użytkownicy. Wpisy Janeckiego były retweetowane aż 13,8 tys. razy, czyli dwa razy więcej niż kolejnych pod tym względem Marka Magierowskiego (6,8 tys.) i Rafała Ziemkiewicza (5,8 tys.).

Jeśli chodzi o konkretne wpisy, to najpopularniejsze w tym ujęciu zebrały po sto kilkanaście retweetów. Natomiast najbardziej dyskutowane w obrębie portalu były tweety Łukasza Warzechy, Rafała Ziemkiewicza i Agnieszki Gozdyry.

Najczęściej wzmiankowanymi przez innych użytkowników komentatorami są Agnieszka Gozdyra (15,6 tys. wzmianek), Samuel Pereira (14,6 tys.) i Łukasz Warzecha (12,4 tys.).

Z kolei dyskusje - w formie retweetów i odpowiedzi od innych użytkowników - najczęściej wywoływali Samuel Pereira (9,4 tys. takich reakcji), Agnieszka Gozdyra (7,8 tys.) i Łukasz Warzecha (7,1) tys.

Na kolejnej stronie pełny ranking TOP 120 komentatorów politycznych na Twitterze

  • 1
  • 2

Dołącz do dyskusji: Kuźniar, Janecki, Gozdyra i Pereira czołowymi komentatorami politycznymi na Twitterze (TOP 120)

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
SAYANIM
A wy nie macie nic innego, Panie i Panowie do roboty tylko się.... ć za przeproszeniem publicznie :-) !! a co mnie obchodzi co ma go powiedzenia p. Kuźniar. ? Moim zdaniem. Nic. Co to wspolfzesni mentorzy i mędrzy talumudyczni jacyś ?? No bez przesady !
odpowiedź
User
ja
Gratulacje Mlodym! Tylko nie brnijcie w przeszłość polityczną i nie mieszajcie sie w walkę Starych POSTKOMUCHÓW(prawicy i lewicy) bo zal na nich patrzec. Jeszcze raz GRATULACJE !
odpowiedź
User
Nick
Ale zrobiliście ten ranking TOP 120 komentatorów politycznych na Twitterze znów wg ilości obserwujących, a to zupełnie bez sensu. W tym badaniu raczej chodziło o aktywność itd. i np. red. Lis na pewno nie byłby w czołówce.
odpowiedź