SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kwartalne wpływy e-Kiosku wzrosły do 2,68 mln zł, a zysk do 372 tys. zł

W drugim kwartale br. spółka e-Kiosk, właściciel platform e-Kiosk.pl i Nexto.pl z e-prasą i e-bookami, zanotowała wzrost wpływów sprzedażowych o 21,8 proc. w skali roku do 2,68 mln zł oraz 372 tys. zł zysku netto (wobec 15 tys. zł zysku rok wcześniej). Natomiast w całym minionym półroczu wyniki firmy zmalały.

Article

Przychody sprzedażowe e-Kiosku zwiększyły się z 2,2 mln zł w drugim kwartale ub.r. do 2,68 mln zł w minionym kwartale. W tym drugim okresie były to w całości wpływy gotówkowe.

Zysk firmy z działalności operacyjnej wzrósł z 27 do 509 tys. zł, a zysk netto - z 15 do 372 tys. zł. Spółka w sprawozdaniu finansowym stwierdziła, że jej wyniki poprawiły się „dzięki zwiększeniu przychodów, optymalizacji kosztów oraz wzmocnieniu efektywności wszystkich kanałów dystrybucji produktów treściowych”.

- e-Kiosk koncentruje się na pracach rozwojowych, które pozwolą na dalsze zwiększanie obrotów spółki, optymalizację kosztową oraz wzmocnienie efektywności wszystkich kanałów dystrybucji. Prowadzona modernizacja oraz udoskonalanie platform sprzedażowych spowoduje jeszcze większą automatyzację procesów i obsługi danych w spółce - zapowiedziano.

Z kolei w całym minionym półroczu wyniki e-Kiosku pogorszyły się rok do roku: wpływy sprzedażowe zmalały z 4,77 do 4,59 mln zł, zysk operacyjny - ze 175 do 77 tys. zł, a wynik netto - ze 133 tys. zł zysku do 81 tys. zł straty.

Głównymi akcjonariuszami e-Kiosku są Gremi Media (ma 50,01 proc. akcji) i Ruch (28,14 proc.).

Spółka od jesieni 2010 roku jest notowana na warszawskim rynku giełdowym NewConnect. W poniedziałek za akcję firmy płacono 33 grosze, co oznaczało kapitalizację w wysokości 5,97 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kwartalne wpływy e-Kiosku wzrosły do 2,68 mln zł, a zysk do 372 tys. zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl