SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kwartalne wpływy Mediacapu zmalały o 16 proc. Duże spadki grupy S/F i IQS, LTTM ze wzrostem o 7 proc.

Według szacunkowych danych w czwartym kwartale ub.r. holding marketingowo-badawczy Mediacap zanotował spadek przychodów rok do roku o 16 proc. do ok. 43 mln zł. Przychody zajmującej się influencer marketingiem grupy LTTM wzrosły o 7 proc., natomiast duże spadki zanotowały segment reklamowy S/F i badawczy IQS.

Jacek Olechowski, prezes i większościowy akcjonariusz MediacapuArticle

W komunikacie giełdowym Mediacapu wyjaśniono, że duże spadki przychodów pionów S/F i IQS wynikają z tego, że „obostrzenia związane z pandemią powodowały znaczne ograniczenie prowadzonej działalności (m.in. działalności związanej z organizacją eventów czy zogniskowanych wywiadów grupowych)”.

- Od początku pandemii największą odporność na negatywny wpływ COVID przejawia biznes influencer marketingu. W 4 kwartale LTTM osiągnął około 19,1mln PLN przychodów (7% wzrostu wobec Q4 2019), co było najlepszym wynikiem w historii spółki i powinno przełożyć się na wzrost wyniku EBITDA tej spółki rok do roku - dodano.

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. przychody LTTM w ujęciu like-for-like zmalały o 11 proc., Grupy S/F - o 18 proc., a IQS - o 24 proc.

Grupa LTTM została założona jesienią 2019 roku, należą do niej zajmujące się influencer marketingiem agencje TalentMedia, LifeTube i Gamellon (dwie ostatnie zostały przejęte w 2019 roku, za 100 proc. udziałów Gamellona TalentMedia zapłaciło 3 mln zł) oraz wchłonięta pod koniec ub.r. spółka Gameset.

Wiosną ub.r. czasie pierwszej fali epidemii LTTM pożegnała się z 9 proc. pracowników, a w lipcu zlikwidowała działającą niecały rok spółkę Mellon Media zajmującą się produkcją treści na YouTube’a.

Mediacap z 10 mln zł zysku EBITDA

Według szacunkowych danych w całym ub.r. przychody Mediacapu zmalały o 8 proc. do 122,6 mln zł, a zysk EBITDA - z 12,2 do ponad 10 mln zł. Firma zaznaczyła, że osiągnęła zysk netto.

Jednostkowe i skonsolidowane sprawozdanie finansowe za cały ub.r. Mediacap opublikuje 31 marca.

Tylko w trzecim kwartale Mediacap zanotował spadek skonsolidowanych przychodów sprzedażowych o 10 proc. do 28,78 mln zł oraz wzrost wyniku netto z 216 tys. zł straty do 1,39 mln zł zysku.

Holding jest notowany na warszawskiej giełdzie, 52,80 proc. akcji ma jego prezes Jacek Olechowski. We wtorek kurs spółki wynosił 2,29 zł, co daje kapitalizację w wysokości 43,1 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kwartalne wpływy Mediacapu zmalały o 16 proc. Duże spadki grupy S/F i IQS, LTTM ze wzrostem o 7 proc.

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jak to tak to?
To wujowie mniej wydają? To będzie afera przy wielkanocnym stole i tatu pogrozi palcem zaprzyjaźnionym byznesmenom : )
odpowiedź