SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kwaśniewski o ładzie w mediach

Barbara Górska, dziennikarka RMF FM, z prezydentem o mediach

- Przeciwstawię się próbom założenia kagańców na media i obiecuję, że nic tu się nie zdarzy takiego, co by uniemożliwiło pracę czy rozwój takich instytucji jak RMF - powiedział gość RMF Aleksander Kwaśniewski. Prezydent skomentował także wyrok NSA, uznający za bezprawną decyzję KRRiT o zakazie rozszczepień lokalnych programu stacji RMF FM.


24 października Naczelny Sąd Administracyjny Sąd uznał, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie miała żadnych prawnych podstaw do odebrania radiu RMF lokalnych rozszczepień programu. Naraziło to RMF na gigantyczne straty materialne i pozbawiło pracy kilkaset osób. NSA zakwestionował też szereg innych ograniczeń i obowiązków nielegalnie zapisanych w tej koncesji.

- To, że dzieje się to na drodze prawnej i takie są rozstrzygnięcia, jest bardzo prawidłowe. Rada powinna ponieść tego konsekwencje, a także osoby, które podejmują decyzje niezgodne z konstytucją czy przepisami - uważa Kwaśniewski. Prezydent przypomniał też, że podstawowym zadaniem KRRiT jest przestrzeganie zasady wolności mediów.

- Moją intencją - i to wiedzą wszyscy członkowie Rady, nie tylko ci, których powoływałem - jest to, by w Polsce tworzyć otwarty, demokratyczny ład w mediach, w którym pozwalamy działać różnym podmiotom trzymającym się tego prawa i przestrzegającym je, a jednocześnie, by paleta propozycji była szeroka, pluralistyczna, by nie było tu istotnych ograniczeń, poza techniką, na którą mamy mniej wpływu - powiedział Kwaśniewski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kwaśniewski o ładzie w mediach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl