SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lagardère Travel Retail przejmuje od Coca-Coli zarządzanie Costa Coffe w Polsce i na Łotwie

Lagardère Travel Retail i brytyjska sieć kawiarni Costa Coffee, należąca do Coca - Coli, ogłosiły podpisanie umowy na mocy której francuska firma przejmie działalność 145 kawiarni Costa Coffee w Polsce i na Łotwie.

Article

Lagardère Travel Retail po raz pierwszy będzie bezpośrednio zarządzać siecią Costa Coffee w Polsce, jednak obie firmy łączy wieloletnie partnerstwo. Ich współpraca rozpoczęła się w Czechach w 2008 roku, gdzie obecnie Lagardere Travel Retail zarządza siecią 60 kawiarni Costa Coffee i 60 automatami Costa Express, w różnych lokalizacjach.

Nowy właściciel Costa Coffe w Polsce

Ta transakcja wzmacnia  obecną pozycję Lagardère Travel Retail w segmencie kawiarni w Polsce. Dotychczas działała na naszym rynku kawiarniana marka własna So! Coffee, należąca do francuskiej firmy.

- Integracja działalności Costa Coffee w Polsce i na Łotwie to kolejne znaczące wydarzenie w Naszych relacjach z marką, po projektach realizowanych wspólnie na innych rynkach. Nasza doskonałość operacyjna i długa obecność w Polsce miała kluczowe znaczenie dla decyzji Costa Coffee o wspólnym dalszym rozwoju. Pozwoli nam to również podwoić wielkość działalności w segmencie Foodservice i stać się uprzywilejowanym partnerem w zakresie relacji B2B, a także dalej rozwijać relacje z konsumentami w obu krajach. Wchodząc na rynek łotewski zyskujemy również możliwość dalszego rozwoju w sektorze Travel Retail w tym kraju - komentuje Maciej Gajkowski, dyrektor zarządzający segmentu Foodservice w Lagardère Travel Retail.

Zgodnie z umową Lagardère Travel Retail przejmie kontrolę nad kawiarniami Costa Coffee pod warunkiem ostatecznego zatwierdzenia przez właściwe organy antymonopolowe.

- Przekazując naszą sieć w Polsce i na Łotwie, skupimy nasze wysiłki i aktywa na marce Costa Coffee i innowacjach. Jesteśmy przekonani, że Lagardère Travel Retail jest właściwym partnerem, który pomoże w dalszym rozwoju sprzedaży detalicznej Costa w Polsce i na Łotwie i cieszymy się na ścisłą współpracę - ocenia Gordon Mowat, dyrektor zarządzający Costa Coffee EMENA.

Coca-Cola kupiła w 2018 roku sieć kawiarni Costa Coffee za 3,9 mld funtów. Jak informowały wtedy media, transakcja miała dać Coca-Coli pole do rozszerzenia swojego portfolio o napoje na bazie kawy.

Lagardère Travel Retai w Polsce jest obecna od 1997 roku, obecnie zarządza ponad 900 sklepami w 3 liniach biznesowych, przy czym część Foodservice rozwijana od roku 2004 obejmuje 53 kawiarnie So!Coffee, 9 lodziarni Furore oraz 33 lokalizacje na lotniskach w Polsce.

Dołącz do dyskusji: Lagardère Travel Retail przejmuje od Coca-Coli zarządzanie Costa Coffe w Polsce i na Łotwie

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ecoli
No i fajnie, że producent trucizny nie prowadzi już kawiarni w Polsce.
odpowiedź