SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Larq: odeszła prezes Anna Krawczyńska-Nowak, Adam Michalewicz w radzie nadzorczej

Z funkcji prezesa holdingu Larq (to akcjonariusz m.in. Nextbike Polska i Brand24) po niecałych czterech miesiącach pełnienia jej zrezygnowała Anna Krawczyńska-Nowak. Z rady nadzorczej odszedł Piotr Krawczyński, natomiast powołany do niej został Adam Michalewicz, w przeszłości m.in. członek zarządu Larq (działającego wcześniej pod nazwą CAM Media).

Adam MichalewiczArticle

Anna Krawczyńska-Nowak prezesem Larq została na początku maja br., natomiast w zarządzie firmy była od stycznia ub.r. W komunikacie giełdowym spółki nie podano powodów rezygnacji menedżerki.

Po jej odejściu z zarządzie Larq jest Marek Moszkowicz, powołany w drugiej połowie kwietnia br.

Z kolei Piotr Krawczyński był w radzie nadzorczej Larq od lipca 2008 roku. Członkami rady nadzorczej nadal są Konrad Miterski, Michał Baryła i Krzysztof Przybyłowski (wszyscy od końcówki kwietnia br.) oraz Bartosz Foroncewicz (od wiosny 2015 roku).

W miniony czwartek do rady nadzorczej został powołany Adam Michalewicz. Od połowy ub.r. do sierpnia br. był prezesem spółek Larq Fund Management i AdInnovation, od 2018 roku jest członkiem rady nadzorczej Brand24.

Michalewicz jest współzałożycielem i wieloletnim menedżerem Larq, do 2015 roku działającego pod nazwą CAM Media. W latach 2004-2007 był członkiem zarządu, a w latach 2007-2015 wiceprezesem firmy. Był też w zarządach m.in. spółek Media Power (w latach 2004-2016), Synergic (2010-2014), Goldfinger (2003-2007) i Business Process Institute (2001-2007).

Larq dostał 1 mln zł zaliczki za akcje YouLead

20 sierpnia Larq poinformował, że podpisał z Larq Fund I FIZ przedwstępną umowę sprzedaży 17,8 proc. akcji spółki marketingu internetowego YouLead. Cenę tego pakietu ustalono na 1,34 mln zł, z czego 1 mln zł Larq dostał od razu, a resztę otrzyma po zawarciu właściwej umowy.

- Sytuacja finansowa YouLead ma wpływ na wynik finansowy Spółki (czyli Larq - przyp.), z uwagi na jej wpływ na wartość certyfikatów inwestycyjnych Larq FIZ będących w posiadaniu spółki w 100 proc. zależnej od Spółki Larq Fund Management - zaznaczono w komunikacie giełdowym Larq.

W pierwszym kwartale br. holding Larq zanotował 12,55 mln zł straty netto, wobec 6,84 mln zł rok wcześniej. Straty netto zanotowały wszystkie jego główne spółki zależne: Nextbike Polska, Brand24, Synergic i Youlead.

W ub.r. strata netto Larq pogłębiła się z 13,18 do 28,66 mln zł, głównie wskutek spadku cen akcji Nextbike Polska i Brand24. - Odebraliśmy lekcję pokory, ale także ogromnie ważną lekcję biznesową, udowadniając tym samym, że potrafimy skutecznie działać w bardzo trudnym i szybko zmieniającym się otoczeniu - skomentował to ówczesny prezes firmy Krzysztof Przybyłowski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Larq: odeszła prezes Anna Krawczyńska-Nowak, Adam Michalewicz w radzie nadzorczej

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Herb
Fajnie, że nowy prezes cieszy się z awansu. Ale zegarek trochę mało wyeksponowany, prawie go nie widać.
odpowiedź