SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Lato z Radiem” w Jedynce po raz 50. Będą koncerty bez publiczności, interaktywne słuchowisko i rowerowy peleton

W poniedziałek, 21 czerwca, ruszy 50. edycja „Lata z Radiem”. Audycje będą nadawane z różnych miast, raz w tygodniu organizowane będą koncerty bez publiczności, transmitowane w internecie i mediach społecznościowych. Szykują się też niespodzianki dla słuchaczy.

„Lato z Radiem” jak co roku będzie nadawane codzienne od poniedziałku do soboty, w godz. 9.00-12.00 na antenie Jedynki. Reporterzy odwiedzą rozmaite miejsca w Polsce, skąd nadawany będzie program. Będą też koncerty, organizowane w tym roku bez udziału publiczności.

Będą koncerty i interaktywne słuchowisko

Premiery będą miały miejsce w każdy piątek o godz. 20.00, zarówno w wersji audio na antenie Programu 1 Polskiego Radia, jak i w mediach społecznościowych, kanale YouTube oraz na stronie internetowej Polskiego Radia. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, "Lato z Radiem" chce w tym roku emitować nagrane wcześniej koncerty. Wystąpią m.in. Cleo, Maryla Rodowicz czy zespół Pectus.

- Trasy koncertowe to od wielu lat stały element naszej audycji, nie mogło ich zatem zabraknąć podczas jubileuszowej odsłony. Tym razem zabieramy słuchaczy w miejsca, których niezwykły krajobraz podkreśli wyjątkową muzykę graną w plenerze. Wśród naszych gości znalazła się plejada wspaniałych gwiazd, które przez wiele lat wraz z Jedynką koncertowały w rozmaitych miejscach w Polsce. Będą zatem i wspomnienia i nowe przeboje. Będzie święto polskiej piosenki, ale i zagraniczny akcent w tegorocznych muzycznych podróżach - komentuje Marcin Kusy, redaktor naczelny Jedynki.

Stacja z okazji 50-lecia "Lata z Radiem" przygotowała też interaktywne słuchowisko. Po raz pierwszy w historii o tym, co będzie się działo w kolejnych odcinkach, zdecydują słuchacze. Wyniki sondy zdeterminują dalsze losy bohaterów. W rolach głównych wystąpią Edyta Jungowska, Katarzyna Dąbrowska i Andrzej Mastalerz.  Będą też inne atrakcje: konkursy, zabawy i rowerowy peleton, organizowany specjalnie na jubileusz. W każdym wakacyjnym tygodniu peleton złożony z reporterów Jedynki, jeżdżących na rowerach i motocyklach, będzie przemierzać polskie drogi i relacjonować wyprawę na antenie.

Kolekcja płyt na półwiecze

Z okazji 50. urodzin „Lata z Radiem” publiczny nadawca przygotował wydawnictwo płytowe, podsumowujące pięć dekad muzyki na scenie polskiej i światowej. Album składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to box pięciu płyt CD z 93 piosenkami. Są to utwory polskie i zagraniczne, obejmujące większość mód, trendów, stylów i gatunków muzycznych, które towarzyszyły słuchaczom audycji przez całe pięćdziesięciolecie, wraz ze słynną „Polką Dziadek” – muzycznym sygnałem „Lata z Radiem” w odświeżonej przez Smolika wersji z 2018 roku. 

Drugie wydanie to płyta winylowa w limitowanym nakładzie 1000 sztuk, którą otwiera „Polka Dziadek”, tym razem w wersji tradycyjnej, oraz 10 polskich piosenek takich artystów jak Krzysztof Krawczyk, Maryla Rodowicz, Zbigniew Wodecki, Andrzej Rosiewicz i Irena Santor oraz zespołów  Vox, Papa Dance, Piersi, Happy End i Wały Jagiellońskie.

W pierwszym kwartale br. Jedynka zajęła czwarte miejsce w rankingu rozgłośni radiowych w grupie wiekowej 15-75 lat według badania Radio Track Kantar Polska. Udział stacji wyniósł 5,1 proc.

Dołącz do dyskusji: „Lato z Radiem” w Jedynce po raz 50. Będą koncerty bez publiczności, interaktywne słuchowisko i rowerowy peleton

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
słuchaczka
Pomysł prezes Kamińskiej i Krzysztofa Czabańskiego zamiany Polskiego Radia w wytwórnię płyt konkurującą z koncernami chyba się nie uda.
odpowiedź
User
Żenek
O ile Festiwal Polskiego Radia, który tak skrytykowała Kamińska jako "za bardzo Trójkowy" był całkiem całkiem, to tegoroczne pomysły śmierdzą na kilometr. Najlepiej niech wypożyczy Żenka z TVPis i bedzie suckces. Wieś tańczy , wieś śpiewa, zatańczą wkoło drzewa.
odpowiedź
User
@ntoni
Życzymy dalszego nieprzerwanego pasma sukcesów Pani Prezes.
Ja jednak w tym roku zrobię sobie lato z innym radiem... #latoZRadiem357 :D
odpowiedź