SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

723 tys. słuchaczy tegorocznej edycji „Lata z radiem”. „Odzew słuchaczy był wyjątkowy”

Tegoroczną edycję „Lata z radiem” w radiowej Jedynce średnio słuchało 723 tys. osób. Stacja w tym paśmie miała 5,2 proc. udziału - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl. - Tegoroczne jubileuszowe „Lato z radiem” to ogromne wyzwanie, które udało nam się zrealizować w 100 proc. - komentuje nam Marcin Kusy, dyrektor i redaktor naczelny radiowej Jedynki.

Z najnowszej fali badania Radio Track Kantar Polska, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl wynika, że średni kwadransowy zasięg Jedynki w paśmie emisji pasma „Lato z radiem” (od poniedziałku do soboty między godz. 9.00 a 12.00) w grupie wiekowej 15-75 w okresie od czerwca do sierpnia (najkrótsza fala udostępnianych wyników słuchalności radia obejmuje trzy miesiące) wyniosła 723 tys. osób. Stacja w tym paśmie miała 5,2 proc. udziału.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Jedynka w analizowanym paśmie była czwartą najchętniej słuchaną stacją pod względem średniego udziału i piątą pod względem zasięgu kwadransowego. Zdecydowanym liderem w obu grupach było RMF FM, a podium uzupełniają: Radio ZET i Eska.

Względem analogicznego okresu 2020 roku Program 1 w tym paśmie stracił 116 tys. słuchaczy (wówczas liczba słuchaczy wyniosła 839 tys., a udział stacji - 5,8 proc.).

- Tegoroczne jubileuszowe „Lato z radiem” to ogromne wyzwanie, które udało nam się zrealizować w 100 proc. Koncerty czołówki polskich gwiazd w nietypowych miejscach - coś co zapadnie nam w pamięć na długo, a poza tym pozostanie na długie lata. Słuchowisko specjalnie napisane dla Jedynki właśnie na 50-lecie „Lata z Radiem”, trasa reporterska i peleton rowerowo - motocyklowy - czyli najciekawsze miejsca w Polsce, które prezentowaliśmy na antenie i w mediach społecznościowych. I oczywiście dwa wyjątkowe wydawnictwa, które do dziś cieszą się ogromnym zainteresowaniem: limitowany winyl Lato z radiem 2021 i box 5 CD z największymi przebojami z 5 dekad „Lata z radiem” (wielokrotne dodatkowe tłoczenie) - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Marcin Kusy, dyrektor i redaktor naczelny radiowej Jedynki.

- Bardzo się cieszę, że nasze plany się powiodły, ale nade wszystko jestem szczęśliwy, że odzew słuchaczy był wyjątkowy. Z jednej strony mnóstwo wspomnień, z drugiej, nadziei na przyszłość, a przede wszystkim fakt, że mimo tak długiego stażu w eterze, audycja nadal jest ogromnie potrzebna i ważna dla wspaniałych słuchaczy Jedynki. Żegnamy zatem tegoroczne „Lato z radiem” specjalnym koncertem finałowym w Zakopanem i jednocześnie już tworzymy plan na 51-sze Lato z Radiem w przyszłym roku - dodaje Kusy.

W okresie od czerwca do sierpnia br. średni udział Jedynki w rynku radiowym w Polsce pod względem słuchania wyniósł 5,1 proc.

Dołącz do dyskusji: 723 tys. słuchaczy tegorocznej edycji „Lata z radiem”. „Odzew słuchaczy był wyjątkowy”

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lewy
Gdyby nie Kamińska, PR miałby 5 razy więcej słuchaczy. Tylko 700 tysięcy odbiorców ikonicznej audycji to nie jest powód do radości tylko do odwołania prezeski.
0 0
odpowiedź
User
Novum
W tabelce wskaźniki "zasięg w kwadransach" jest błędna sugestia że średnio w każdym kwadransie słuchało np.lata z radiem 723 tys osób.otoz nie.liczba ta odnosi się do ogólnego całościowego zasięgu Jedynki w paśmie 9:00-12:00.oznacza to że w tym czasie przynajmniej w jednym kwadransie styczność z PR 1 miało właśnie ponad 720 tys osób w wieku 15-75.to samo dotyczy pozostałych stacji radiowych.i tak na przykład RMF FM słuchało ponad 4 mln osób nie w każdym kwadransie tylko przynajmniej raz w jednym z tych kwadransów w godzinach 9:00-12:00...
0 0
odpowiedź
User
Leon Zawodowiec
Z przyjemnością wysłuchałem "Lata z radiem" Fajna audycja, dobrze dibrani prowadzący a co najważniejsze INTELIGENTNE KONKURSY a nie tylko wyślij sms-a. Tu w konkursach trzeba było wykazać się wiedzą z różnych dziedzin. Do usłyszenia za rok :-)
0 0
odpowiedź