SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Obiektyw” z TVP3 Białystok laureatem PiK 27

Telewizja Polska przyznała nagrody 27. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych TVP. Wyróżniono dziennikarzy i reporterów w siedmiu kategoriach, przyznano łącznie 39 nagród. Gospodarzem tegorocznej edycji PiK był w tym roku oddział TVP w Krakowie.

fot. M. Suss/TVP3 KrakówArticle

Za najlepszy program informacyjny nagrodą główną Grand Prix otrzymał zespół programu „Obiektywu” z TVP3 Białystok. Dwa równorzędne wyróżnienia przyznano zespołom „Kroniki” TVP3 Kraków i „Panoramy” TVP3 Gdańsk.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

W kategorii autor najlepszego newsa pierwsza nagroda przypadła Natalii Karapudzie z TVP3 Olsztyn za materiał „Czerwona strefa”. Drugą przyznano Adamowi Wołkowi z TVP3 Opole za „Spór o tablicę”, a trzecią Adrianowi Nijakowi z TVP3 Szczecin za „Śmieciowy problem”. Trzy równorzędne wyróżnienia otrzymali: Mateusz Czerwiński (TVP3 Gdańsk) za materiał „Zbagatelizowane niebezpieczeństwo”, Adrian Kowalczyk i Natalia Rasiewicz (TVP3 Katowice) za materiał „Szczęśliwy finał. Nowe życie zgranego duetu”, a także Krzysztof Borys (TVP3 Wrocław) za materiał „Król sejfów”.

Pierwsze miejsce w kategorii autor najlepszego reportażu (nagroda im. Brygidy Frosztęgi -Kmiecik) otrzymała Izolda Czmok -Nowak z TVP3 Katowice za reportaż „Żołnierze św. Barbary”. Drugą nagrodę odebrał Wojciech Królikowski z TVP3 Katowice za reportaż „Zgłoszenie życia”, natomiast dwie równorzędne trzecie nagrody otrzymali: Jacek Tokarczyk z TVP3 Łódź za reportaż „Wytańczyć marzenia” i Justyna Andersz-Rychter z TVP3 Poznań za reportaż „Odezwij się”. Ponadto dwa równorzędne wyróżnienia zdobyli: Jarosław Migoń z TVP3 Kraków za reportaż „Paleta tęsknoty” oraz Alicja Grzechowiak z TVP3 Białystok za reportaż „Opowiem o moim życiu”.

Laureatem w kategorii najlepszy program publicystyczny została Monika Mieleń z TVP3 Kraków za program „Jestem piękna”, a dwie równorzędne drugie nagrody otrzymali Wojciech Stepaniuk z TVP3 Białystok za program „Pilna sprawa” - „Zniszczony cmentarz Staroobrzędowców” i Zbigniew Górniak z TVP3 Opole za program „PRASOwanie”. Trzecią nagrodę w tej kategorii dostały: Monika Borkowska, Monika Strześniewska -Jaśkiewicz i Katarzyna Pełka z TVP3 Łódź za program „Samorządni”. Ponadto trzema równorzędnymi wyróżnieniami uhonorowano: Katarzynę Ciesielską i Annę Dryndę- Sopniewską z TVP3 Katowice za program „Rodzaj żeński”, Marka Durmałę i Kingę Jasionowską z TVP3 Katowice za program „Karty historii. Pandemia” oraz Marlenę Wojnowską z TVP3 Kielce za program „Off Fashion. Wiwat Kielce”.

W kategorii najlepszy program kulturalny pierwsza nagroda przypadła Alicji Popiel i Jolancie Buratowskiej-Palce z TVP3 Kraków za program „Rzecz w kulturze”. Drugą nagrodę zdobył Adam Strug z TVP3 Warszawa za „Owszem Mazowsze - rozmowa z ks. Wojciechem Drozdowiczem”, a trzecią Beata Bajkiewicz, Michał Piskorski i Agata Wasilewska z TVP3 Warszawa za program „Sztuka w kadrze”. Z kolei trzy równorzędne wyróżnienia przyznano: Monice Skwirtniańskiej z TVP3 Kraków za program „61 Krakowski Festiwal Filmowy”, Agnieszce Błaszczak z TVP3 Poznań za program „Klub Podróżników w czasie - Arkady Fiedler”, a także Beacie Hyży- Czołpińskiej z TVP3 Białystok za „Życie architekturą - Stanisław Bukowski”.

Nagrodę 27. PiK-u dla najlepszego prezentera odebrała Alicja Holik z TVP3 Opole. Druga nagroda w tej kategorii została przyznana Piotrowi Trzcińskiemu z TVP3 Katowice, trzecia - Aleksandrze Matyskiel z TVP3 Kraków, a wyróżnienie otrzymał Paweł Pezdan z TVP3 Rzeszów.

Pierwsza nagroda w kategorii najlepsza audycja o tematyce zdrowotnej została przyznana Wojciechowi Królikowskiemu z TVP3 Katowice za reportaż „Zgłoszenie życia”. Drugą nagrodę otrzymała Natalia Karapuda z TVP3 Olsztyn za reportaż „Trzecia fala”, a dwie równorzędne trzecie nagrody powędrowały do Anny Arciszewskiej z TVP3 Rzeszów za reportaż „My wiarygodni - ks. Rafał Borcz, kapelan Centrum Medycznego w Łańcucie” oraz do Alicji Grzechowiak z  TVP3 Białystok za reportaż „Opowiem o moim życiu”. Ponadto jury zdecydowało o przyznaniu trzech równorzędnych wyróżnień dla: Izabeli Pieczary i Sylwii Pieczary z TVP3 Kraków za Magazyn Medyczny „Pompa życia”, Agnieszce Jędrzejczak z TVP3 Łódź za felieton „Inna rzeczywistość” oraz Marcie Gołąb-Kocięckiej z TVP3 Olsztyn za program „Moja historia. Profilaktyczna rola ruchu”.

Ponadto pozakonkursowe nagrody specjalne prezesa zarządu TVP Jacka Kurskiego za filmy dokumentalne otrzymali: Dagmara Drzazga z TVP3 Katowice za film „Draugen”, Joanna Pieciukiewicz z TVP3 Szczecin za film „Grudzień nasz i wasz” oraz Maciej Niemiro z TVP3 Gdańsk za film „Grudniowe rany”.

Jacek Kurski przewodniczącym jury

Gala 27. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych TVP S.A. odbyła się w piątek, 1 października 2021 roku. Przewodniczącym jury był Jacek Kurski, a wśród członków komisji znaleźli się: Jarosław  Olechowski, Jacek Karnowski, Mariusz Jarosiewicz, Rafał Jas, Maria Stepan, Marek Pyza, Krystian Kuczkowski, Ewa Żmigrodzka, Bożena Targosz, Marzena Kawa, Jędrzej Dudkiewicz, Barbara Włodarczyk, Marcin Szypszak, Dorota Łosiewicz, Michał Rachoń, Kalina Cyz, Jakub Dybek, Jacek Łęski, Adam Giza, Agnieszka Oszczyk i Michał Mularczyk.

Dołącz do dyskusji: „Obiektyw” z TVP3 Białystok laureatem PiK 27

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wiśta wio
Gratulacje dla ekipy z Bydgoszczy….. o kurdę, znowu nic? Przecież mają super programy pod hasłem rodzina na swoim, pozatrudniane całe klany, ale jak widać tylko dla kasy. Karawana jedzie dalej…
odpowiedź
User
hehehe
Jako były mieszkaniec Białegostoku często oglądam białostocki Obiektyw i muszę przyznać, że jeszcze nigdy nie widziałem w nim jakiegokolwiek newsa o prezydencie miasta, Truskolaskim. Za to w każdym wydaniu pojawiają się w różnych konfiguracjach: rząd, posłowie PiS, wojewoda i marszałek województwa. Truskolaski, facet który rządzi chyba trzecią czy czwartą kadencję, a ostatnie wybory wygrał w pierwszej turze, w TVP3 Białystok w ogóle nie istnieje. To za to ta nagroda?
odpowiedź
User
ja
Jako były mieszkaniec Białegostoku często oglądam białostocki Obiektyw i muszę przyznać, że jeszcze nigdy nie widziałem w nim jakiegokolwiek newsa o prezydencie miasta, Truskolaskim. Za to w każdym wydaniu pojawiają się w różnych konfiguracjach: rząd, posłowie PiS, wojewoda i marszałek województwa. Truskolaski, facet który rządzi chyba trzecią czy czwartą kadencję, a ostatnie wybory wygrał w pierwszej turze, w TVP3 Białystok w ogóle nie istnieje. To za to ta nagroda?


i tu się grubo mylisz, nawet życzenia mu złożyli kiedy wylądował w szpitalu z powodu covid. Jednym słowem oglądasz te wydania Obiektywu, które pasują ci pod głoszoną teze :)
odpowiedź