SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Felietonista „Sieci” traci audycję w radiowej Jedynce

Z ramówki radiowej Jedynki znika audycja „Wieczór z Historią” przygotowywana i prowadzona przez muzyka Lecha Makowieckiego, który jako publicysta współpracuje z tygodnikiem „Sieci”.

Lech Makowiecki, fot. screen z youtube / zayazdLech Makowiecki, fot. screen z youtube / zayazd

Lech Makowiecki w sobotę poinformował na portalu wPolityce.pl, że Polskie Radio zakończyło z nim współpracę, więc nie zostaną już wyemitowane nowe odcinki „Wieczora z Historią”.

- W najbliższy wtorek nie usłyszycie zatem 10 ballad i pieśni dedykowanych wyłącznie „Żołnierzom Wyklętym”, m. in. rtm Witoldowi Pileckiemu, mjr Józefowi Kurasiowi („Ogień), ppor Mieczysławowi Dziemieszkiewiczowi („Rój”), gen. Augustowi Emilowi Fieldorfowi („Nil”), sanitariuszce Danusi Siedzikównie („Inka”) - jak i tysiącom bezimiennym herosów, poległym już po zakończeniu działań wojennych w walce z sowieckim okupantem i polskimi zdrajcami o komunistycznym rodowodzie - wyliczył.

- Dziękuję wszystkim „nocnym markom” za wierne kibicowanie mojej śpiewanej historii Polski. I do zobaczenia na koncertach, spotkaniach autorskich, również na You Tube, a być może już wkrótce w innych, bardziej przyjaznych naszej polskiej tradycji mediach - dodał.

„Wieczór z Historią” był nadawany w nocy z poniedziałku na wtorek tuż po północy, każde wydanie trwało prawie godzinę. Był obecny w ramówce przez siedem lat.

- W muzycznym „Wieczorze z Historią” prezentujemy głównie mniej znane, tożsamościowe, często premierowe na antenie Polskiego Radia piosenki twórców i wykonawców „sformatowanych” na tradycję i rodzime wartości. Rozrzut stylistyczny ogromny: od ballad bardów, przez folk, pop, rock, metal, blues’a - po patriotyczny rap - wyliczał Lech Makowiecki w opisie audycji.

CZYTAJ TEŻ: Polskie Radio żegna się z szefem biura programowego

Lech Makowiecki jest muzykiem, autorem kompozycji i tekstów. Nagrał płyty dotyczące historii Polski, m.in. „Katyń 1940. Ostatni list. Ballady Lecha Makowieckiego”, „Patriotyzm” i „Obudź się, Polsko”. W dorobku ma też m.in. scenariusze musicali „Mickiewicz” i „Grunwald”. Od lat pisze felietony do tygodnika „Sieci”. W 2017 roku został odznaczony przez ministra kultury Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

 

W połowie lutego dyrektorką radiowej Jedynki została Paulina Stolarek-Marat (w miejsce Marcina Kusego), a jej zastępcami - Jacek Czarnecki i Magdalena Szturemska.

Według badania Radio Track od listopada ub.r. do stycznia br. Jedynka miała 5,4 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 5,6 proc. rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Felietonista „Sieci” traci audycję w radiowej Jedynce

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
abi
1-sze.
Nie będziesz pracował w prawych mediach!
odpowiedź
User
To ja nikt inny
Jego kłamstwa można było wysyłać do zainteresowanych na płytach CD. Ile słuchaczy miała jego audycja? Niszczył antenę Jedynki. Warszawka chce narzucać nam własny wizerunek wojny. Może w Warszawie Sowieci byli okupantami. Polacy i Armia Czerwona niszczyli w marcu 1945 r. Gdańsk, chociaż wiadomo było, że Gdańsk będzie Polski, bo Konferencja jałtańska odbyła się w lutym tego roku. Koniec kłamstw w radiowej Jedynce.
odpowiedź
User
Woj11
Bez względu, jakie ma się poglądy polityczny, trudno nie przyznać, że jego audycja idealnie wpisywała się w misję Polskiego Radia. W końcu to radio publiczne. Ale..
odpowiedź