SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Legia Warszawa obrażona na okładce 'Newsweeka' - redakcja przeprasza

Na okładce 14. tegorocznego numeru "Newsweeka" pojawiło się niewielkie hasło obrażające klub Legia Warszawa. Spostrzegawczy kibice wystosowali protest do redakcji tygodnika, która przeprosiła ich i ukarała osoby odpowiedzialne za niewybredny "żart".

Legia Warszawa obrażona na okładce 'Newsweeka' - redakcja
przeprasza

Okładka 14. numeru "Newsweeka" z pozoru niczym się nie wyróżnia: nawiązując do artykułu o dużej popularności biur podróży przedstawia turystę w tropikalnej scenerii. Jednak na otaczających go palmach wyryte zostały niewielkie napisy. Ten znajdujący się blisko prawej stopy turysty zawiera hasło obrażające klub Legia Warszawa.

newsweek

Spostrzegawczy fani warszawskiego klubu ze Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa poczuli się obrażeni tym - jak to określili w oficjalnym oświadczeniu przesłanym do mediów - "niedopuszczalnym nadużyciem". "Z całą stanowczością twierdzimy, że oryginalne zdjęcie z archiwum agencji różni się od zamieszczonego na okładce Newsweeka" - argumentowali w swoim piśmie. "Takie działanie jest nie tylko fałszowaniem materiału prasowego, ale także nieodpowiedzialną prowokacją wymierzoną w kibiców Legii, która nie licuje z powagą Państwa tytułu" - zaznaczyli.

newsweek

Okazało się, że ich zarzuty są jak najbardziej uzasadnione. Redaktor naczelny "Neewsweeka" Michał Kobosko i jego pierwszy zastępca Wojciech Maziarski przyznali w oficjalnym oświadczeniu, że na okładce 14. numeru tygodnika "bez wiedzy redaktorów dokonano manipulacji poprzez umieszczenie napisu obrażającego Klub Piłkarski Legia Warszawa i jego kibiców". "Posyłając materiał do druku nie mieliśmy świadomości, że taki tekst został tam wpisany, zaś gdy go zauważyliśmy już po ukazaniu się numeru - byliśmy przekonani, że jest on autentycznym elementem oryginalnej fotografii" - argumentują najważniejsi redaktorzy "Newsweeka".

Jednocześnie przełożeni zespołu redakcyjnego tygodnika poinformowali, że ustalono już, które osoby są winne przygotowaniu i dopuszczeniu do druku tego niewybrednego "żartu " i ukarano je naganami i grzywnami finansowymi. "Gorąco przepraszamy Legię i jej kibiców, których nigdy nie mieliśmy zamiaru obrażać" - zapewnili redaktorzy "Newsweeka".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Legia Warszawa obrażona na okładce 'Newsweeka' - redakcja przeprasza

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl