SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Lenovo notuje rekordowe wyniki, 14,1 mld dolarów przychodu w trzecim kwartale 2019

Producent sprzętu komputerowego i smartfonów Lenovo zanotował w trzecim kwartale roku finansowego 2019 roku 14,1 mld dolarów przychodu oraz 258 mln dolarów zysku netto (+11 proc. rdr.). Firma kontynuuje wzrost w ujęciu rok do roku dziesiąty kwartał z rzędu.

Article

Grupa Lenovo poinformowała, że jej przychody za trzeci kwartał (tj. roku finansowego, zakończonego 31 grudnia 2019 r.), osiągnęły rekordową kwotę 14,1 mld dolarów. Dochód przed opodatkowaniem zwiększył się o 11 proc. w porównaniu z tym samym kwartałem ubiegłego roku, do 390 mln USD. Dochód netto wzrósł o 11 proc. w ujęciu rok do roku, do 258 mln USD.

Podstawowy zysk na akcję w trzecim kwartale roku finansowego wyniósł 2,16 centa amerykańskiego, czyli 16,90 centa hongkońskiego.

- W ubiegłym kwartale, mimo niepewności geopolitycznej i występujących w całej branży niedoborów dostaw, zanotowaliśmy rekordowe wyniki dzięki zrównoważeniu geograficznemu, doskonałości operacyjnej i skutecznej realizacji strategii. Zarówno przychody grupy, jak i jej dochód przed opodatkowaniem osiągnęły historyczne maksima - komentuje Yang Yuanqing, prezes i CEO Lenovo.

Koronawirus szkodzi Lenovo

Jak poinformowała spółka w komunikacie, na jej kondycję w ostatnich tygodniach miała epidemia koronawirusa. - Priorytetem firmy pozostają troska o zdrowie i dobre samopoczucie pracowników Lenovo, ciągłość produkcji i odbudowy oraz zapewnienie pomocy specjalistom przeciwdziałającym rozprzestrzenianiu się epidemii - informuje Lenovo.

Firma zamierza wykorzystać "swoje zrównoważenie geograficzne, doskonałość operacyjną i zdolność do zarządzania złożonymi łańcuchami dostaw w ramach globalnej sieci produkcyjnej, a także skuteczną realizację strategii".

Grupa Lenovo - wyniki z poszczególnych segmentów działalności

Wchodząca w skład Lenovo Intelligent Devices Group (IDG) pozostaje głównym motorem dobrych wyników firmy. Grupa PC and Smart Devices (PCSD), jeden z dwóch działów IDG, osiągnęła w trzecim kwartale 2019 roku rekordowe przychody  na poziomie 11,1 mld dolarów. Dochód przed opodatkowaniem wyniósł 684 mln dolarów, a marża dochodu przed opodatkowaniem wyniosła 6,2 proc .

- Firma zakończyła rok kalendarzowy na 1. miejscu z udziałem w rynku wynoszącym 24,3 proc., czyli o 1,6 punktu wyższym w ujęciu rok do roku. W kategoriach o wysokim potencjale wzrostowym i premium, takich jak komputery gamingowe, ultrasmukłe urządzenia, monitory, stacje robocze oraz Chromebooki, odnotowano kontynuację wysokiego dwucyfrowego wzrostu obrotów, który w ujęciu rok do roku był o dwie cyfry wyższy od średniego poziomu rynkowego - podaje Grupa Lenovo w komunikacie.

Drugi dział IDG, Mobile Business Group (MBG), odnotował piąty z rzędu rentowny kwartał. W tradycyjnym bastionie Lenovo, regionie Ameryki Łacińskiej, wzrost wolumenu sprzedaży przewyższył poziom rynkowy o 19 punktów, a marża dochodu przed opodatkowaniem wzrosła do 5,8 proc..

Data Center Group (DCG) odnotowała zwiększenie dostaw serwerów o 18 proc. w ujęciu rok do roku. W segmencie niehiperskalowym odnotowano najwyższe od czterech lat przychody i wzrost o niemal 16 proc. — przychody na samym tylko rynku chińskim wzrosły w ujęciu rok do roku o 46 proc.. W segmentach infrastruktury definiowanej programowo (SDI) i pamięci masowej wzrost przychodów rok do roku wyniósł ponad 40 proc..

Zafakturowane przychody z oprogramowania i usług po raz pierwszy przekroczyły próg 1 mld dolarów na kwartał po wzroście o 41 proc. rok do roku i obecnie stanowią 7 proc. łącznych przychodów grupy.

W segmencie inteligentnych urządzeń IoT przychody zwiększyły się rok do roku niemal czterokrotnie do kwoty 90 mln dolarów, głównie na skutek wzrostu w obszarach rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej oraz domów i biur inteligentnych.  

Przychody z inteligentnej infrastruktury zwiększyły się w ujęciu rok do roku o ponad 50 proc., głównie dzięki wynikom odnotowanym w segmentach infrastruktury definiowanej programowo i wirtualizacji funkcji sieciowych.

Przychody z inteligentnych rozwiązań branżowych podwoiły się dzięki trzycyfrowemu wzrostowi przychodów działu Data Intelligence Business Group oraz dobrym wynikom w obszarze rozwiązań PCSD dla ochrony zdrowia i edukacji.

Grupa Lenovo podsumowanie wyników finansowych za trzeci kwartał roku finansowego zakończony 31 grudnia 2019 r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Lenovo notuje rekordowe wyniki, 14,1 mld dolarów przychodu w trzecim kwartale 2019

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl