SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Lepsza połowa dnia” w nowej formule zwiększyła słuchalność RMF FM

O 46 tys. osób wzrosła słuchalność popołudniowego magazynu RMF FM „Lepsza połowa dnia” po wprowadzeniu nowej formuły audycji. Zwiększył się też udział rozgłośni w tym paśmie. - Bardzo pozytywnie oceniamy nowy duet prowadzących - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Mariusz Gołda, dyrektor marketingu Grupy RMF.

Jacek Tomkowicz, Robert Karpowicz (fot. rmf fm)Jacek Tomkowicz, Robert Karpowicz (fot. rmf fm)

Od września 2016 roku „Lepsza połowa dnia”, nadawana w dni powszednie w RMF FM w godz. 14.00-18.00, ma nowych prowadzących - Roberta Karpowicza i Jacka Tomkowicza. Zastąpili oni w tych rolach Kamila Baleję i Katarzynę Wilk, która odeszła ze stacji.

Zasięg tego pasma RMF FM w czwartym kwartale 2016 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 5,543 mln słuchaczy - wynika z danych Radio Track Millward Brown, udostępnionych Wirtualnemedia.pl przez nadawcę. Względem analogicznego okresu rok wcześniej wynik też zwiększył się o 46 tys. osób.

Średni udział RMF FM w tym czasie wyniósł 25,1 proc. i był wyższy niż średni dobowy udział tej stacji w ostatnim kwartale ub.r., który wyniósł 24 proc. Wynik tego pasma względem analogicznego okresu 2015 roku zwiększył się o 0,6 pkt. proc.

Słuchalność pasma "Lepsza połowa dnia" w RMF FM (poniedziałek-piątek; godz. 14.00-17.59)

15 038

Jak przekazał nam nadawca, średni czas słuchania pasma RMF FM, w którym emitowana jest „Lepsza połowa dnia”, w IV kwartale ub.r. wyniósł 85 minut.

- Bardzo pozytywnie oceniamy nowy duet prowadzących i cieszymy się, że słuchacze również doceniają ich sposób prowadzenia i poczucie humoru - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Mariusz Gołda, dyrektor marketingu Grupy RMF. - Wyniki słuchalności „Lepszej połowy dnia”, choć na razie bardzo wstępne, bo po zaledwie czterech miesiącach emisji programu w nowej formule, nastrajają nas optymistycznie i mamy nadzieję na dalsze wzrosty - dodaje.

Średni udział słuchania RMF FM w grupie wiekowej 15-75 lat w 2016 roku wyniósł 24,5 proc.

Dołącz do dyskusji: „Lepsza połowa dnia” w nowej formule zwiększyła słuchalność RMF FM

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Neo
Robert Karpowicz zawsze był dobrym prezenterem, dobrze, że nie marnuje się już w RMFMaxxx. Bardzo lubię go słuchać, a i prywatnie super gość. No i jeszcze jedno, nie odwaliła mu sodówa do głowy, że prowadzi program w RMF-ie, czego nie można powiedzieć o innych osobach ze stajni żółto-niebieskiej :)