SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Leszek Baj szefem redakcji Polityki Insight

Leszek Baj, dotąd szef działu gospodarczego centrum analitycznego Polityka Insight, awansował na stanowisko szefa redakcji. Do europejskiego zespołu dołączyli Magdalena Cedro i Dominik Héjj.

Leszek Baj (fot. materiały prasowe)Leszek Baj (fot. materiały prasowe)

Leszek Baj został szefem redakcji Polityki Insight. W ubiegłych latach kierował zespołem gospodarczym PI. Wcześniej pracował jako dziennikarz w dziale gospodarczym „Gazety Wyborczej”, a następnie jako zastępca kierownika tego działu. W 2014 roku otrzymał nagrodę specjalną w Konkursie im. Władysława Grabskiego organizowanym przez Narodowy Bank Polski. Był członkiem konsorcjum dziennikarzy śledczych z całego świata, którzy wspólnie pracowali nad głośnymi wyciekami danych z rajów podatkowych - Swiss Leaks oraz Panama Papers. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Czytaj też: Organizacje dziennikarskie zaniepokojone zwolnieniem Rzeczkowskiego z „Polityki”. Baczyński: zapewnimy mu dalej ochronę prawną

„Po pięciu latach pracy w dziale gospodarczym Polityki Insight, Leszek Baj objął z początkiem roku stanowisko szefa redakcji. W nowej roli będzie kierował zespołem redaktorów i pracą analityków przygotowujących codzienne briefingi Polityki Insight” – mówi cytowany w komunikacie Andrzej Bobiński, dyrektor zarządzający Polityki Insight.

Magdalena Cedro dołącza do zespołu europejskiego Polityki Insight na stanowisko starszej analityczki ds. europejskich. Będzie śledzić politykę europejską oraz relacje pomiędzy Warszawą a Brukselą. Ma wieloletnie doświadczenie dziennikarskie. Wcześniej pracowała w „Dzienniku Gazecie Prawnej” oraz w PAP. Autorka wywiadów, reportaży i opinii. Absolwentka historii na Uniwersytecie Warszawskim i stosunków międzynarodowych w Collegium Civitas. Podyplomowo studiowała też rynek energii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Dr Dominik Héjj obejmuje stanowisko analityka ds. europejskich. Jest politologiem specjalizującym się w tematyce węgierskiej. W 2014 roku stworzył stronę Kropka.hu, dotyczącą polityki węgierskiej. Stały komentator mediów w tematyce węgierskiej, autor ekspertyz, raportów oraz tekstów naukowych i dziennikarskich poświęconych Węgrom. Od 2013 nauczyciel akademicki związany z warszawskimi uczelniami państwowymi i prywatnymi.

„W tym roku czekają nas wybory parlamentarne na Węgrzech oraz wybory prezydenckie we Francji. Ich wyniki będą mieć znaczący wpływ na kształt Unii Europejskiej, będą też istotne dla naszego kraju. Wierzę, że dzięki współpracy z Magdaleną i Dominikiem będziemy mogli jeszcze lepiej opisywać te wydarzenia i ich wpływ na politykę, gospodarkę i sytuację międzynarodową” –  mówi Andrzej Bobiński.

Polityka Insight to pierwsza w Polsce platforma wiedzy dla liderów biznesu, decydentów politycznych i dyplomatów. Działa od 2013 roku i ma trzy linie biznesowe: wydaje serwisy analityczne dostępne w abonamentach (PI Premium, PI Finance, PI Energy oraz PI Energy & Climate Weekly), przygotowuje opracowania, prezentacje i szkolenia na zlecenie firm, administracji publicznej i organizacji międzynarodowych oraz organizuje debaty tematyczne i konferencje. Od 2017 roku publikuje również podcasty, które są coraz ważniejsze w jej codziennej działalności.

W 2020 roku spółka zanotowała spadek przychodów o 12,2 proc. do 6,64 mln zł, głównie w wskutek ograniczeń realizacji badań i konferencji po wybuchu epidemii. Zysk firmy minimalnie wzrósł, z 552,2 do 552,4 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: Leszek Baj szefem redakcji Polityki Insight

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zosia
Mogliby zrobić jakiś prosty abonament dla ludzi tak jak ma S&F Bartosiaka, liczba userow na pewno by wzrosła a tak baza niedostępna dla wielu
odpowiedź
User
Mkcharzynski
Do Zosia zapytaj i kup abonament. serwis bartosiaka jest dla frajerów którym wydaje się że płaca za ekskluzywna wiedze a płaca za g.
odpowiedź
User
Zosia
Do Zosia zapytaj i kup abonament. serwis bartosiaka jest dla frajerów którym wydaje się że płaca za ekskluzywna wiedze a płaca za g.


Po języku i wartościowości treści jaką dodałeś do tej dyskusji jestem pewna, że zarówno serwis Bartosiak jak i PI nie są dla Ciebie.
odpowiedź