SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Lewiatan: Uelastycznienie czasu pracy pomoże pracownikom

Klub Parlamentarny PO przedstawił projekt poselski nowelizujący Kodeks pracy w zakresie czasu pracy. PKPP Lewiatan popiera zawarte w nim rozwiązania dotyczące, m.in. wydłużenia okresu rozliczeniowego czasu pracy do 12 miesięcy, ułatwienia wprowadzania przerywanego czasu pracy czy racjonalizacji definicji doby pracowniczej.

Lewiatan: Uelastycznienie czasu pracy pomoże pracownikom

- Te zmiany są pilnie potrzebne, zwłaszcza w okresie spowolnienia gospodarczego, którego negatywne skutki coraz bardziej odczuwamy, np. w branży motoryzacyjnej. Czekają na nie  zarówno pracodawcy, jak i pracownicy, którzy tracą pracę. Zapowiadaliśmy, że bezrobocie będzie rosło, jeśli nie zostaną przyjęte rozwiązania uelastyczniające czas pracy i pozwalające pracodawcy swobodniej organizować pracę – mówi dr Grażyna Spytek-Bandurska, z-ca dyrektora departamentu Dialogu Społecznego i Stosunków Pracy PKPP Lewiatan.

Rozwiązania proponowane przez posłów PO dotyczą: racjonalizacji definicji doby pracowniczej, wydłużenia okresu rozliczeniowego czasu pracy do 12 miesięcy, ułatwienia wprowadzania przerywanego czasu pracy, wydłużenia niepłatnej przerwy w pracy ponad 60 minut i rekompensowania pracy w dzień wolny przez udzielanie czasu wolnego w danym lub następnym okresie rozliczeniowym lub ostatecznie dokonywania wypłaty pieniężnej.

- Oczekujemy, że szybko rozpoczną się prace legislacyjne, o co będziemy zabiegać, w Sejmie. Nie ma już czasu na dyskusje, gdyż firmy ponoszą coraz większe koszty i muszą redukować zatrudnienie zamiast je stabilizować, o co proszą związki zawodowe – dodaje Grażyna Spytek-Bandurska.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Lewiatan: Uelastycznienie czasu pracy pomoże pracownikom

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl