SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Lewiatan: Wyłudzenia VAT szkodzą biznesowi

Konfederacja Lewiatan w liście do Jacka Rostowskiego, ministra finansów zadeklarowała, że chce wspomagać i współpracować z instytucjami państwowymi w walce z wyłudzeniami w VAT. Tym bardziej cieszy fakt, że resort finansów zapowiedział jak najszybsze wejście w życie przepisów, które ukrócą wyłudzenia VAT w przypadku handlu prętami stalowymi.

Lewiatan: Wyłudzenia VAT szkodzą biznesowi

Ministerstwo Finansów chce, aby to kupujący, a nie sprzedający byli zobowiązani do rozliczania podatku VAT. W ten sposób nie będą mogli wyłudzać VAT nieuczciwi przedsiębiorcy, którzy tylko w tym celu, „handlowali” prętami stalowymi.

- Pracodawcy chętnie przyjmują regulacje, które uwolnią ich od ryzyka nieuczciwego kontrahenta. Zwłaszcza, że występowanie tego rodzaju oszustw po prostu psuje rynek obrotu danymi towarami. Niestety spodziewam się, że wprowadzanie zasady odwrotnego obciążenia na nowe produkty będzie powodować oszustwa w nowych grupach produktów. Istotne jest by szybko identyfikować „popularne produkty” i szybko reagować, bowiem na zyski przestępców zrzucają się uczciwi podatnicy – mówi Andrzej Nikończyk, przewodniczący Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan.

Oszustwa podatkowe przekładają się na obniżenie konkurencyjności polskiego biznesu. Dlatego też przedsiębiorcy reprezentowani przez Konfederację Lewiatan popierają wysiłki organów funkcjonujących pod nadzorem Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, a także działania Prokuratury, które skierowane są na walkę z procederem oszustw podatkowych i zmniejszenia luki podatkowej. Zaangażowanie funkcjonariuszy publicznych dałoby jednak lepsze rezultaty, gdyby ich działania były skoordynowane i miały lepsze wsparcie ze strony biznesu. Polscy przedsiębiorcy chcą wspomagać organy państwowe i współpracować z nimi w walce z oszustwami podatkowymi.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Lewiatan: Wyłudzenia VAT szkodzą biznesowi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl