SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lewicowy dziennikarz apeluje: usunąć Jana Pospieszalskiego z TVP

Lewicowy dziennikarz Piotr Szumlewicz skierował list otwarty do zarządu TVP. Apeluje w nim o zdjęcie z anteny TVP Info programu Jana Pospieszalskiego, bo - jego zdaniem - Pospieszalski mówiąc o trwającej wojnie Polski z Rosją naraża na szwank wizerunek TVP.

Szumlewicz w liście powołał się na felieton Pospieszalskiego, który 31 października br. ukazał się w „Gazecie Polskiej Codziennie” (Forum). Pospieszalski napisał w nim że Polska znajduje się w stanie wojny z Rosją i że ta „wojna trwa już od lat”. Zdaniem dziennikarza „kolejne jej odsłony to okrągłostołowa bezkarność i przemysł pogardy, antypolska polityka historyczna, degeneracja wymiaru sprawiedliwości, uzależnienie energetyczne, demontaż armii, a ostatnio działanie seryjnego samobójcy”. W tekście pojawi się też stwierdzenie o „morderstwie 96 naszych rodaków, w tym prezydenta i dowództwa sił zbrojnych”.

- Ta wypowiedź wyraża poglądy autora, wygłaszane przez niego wcześniej wielokrotnie, również na antenie TVP Info w programie „Bliżej” - pisze w liście Piotr Szumlewicz. - Powyższe tezy są nie tylko fałszywe, ale narażają na szwank stosunki polsko-rosyjskie. Polska nie znajduje się w stanie wojny z Rosją. Nie ma też żadnych poważnych przesłanek, które wskazywałyby, że Rosjanie zamordowali polskiego prezydenta i innych uczestników lotu do Smoleńska. W tej sytuacji zdania wypowiadane przez Pana Pospieszalskiego na antenie TVP, jak też przedstawiane w jego felietonach służą jedynie zepsuciu stosunków Polski z Rosją - uważa lewicowy dziennikarz.

W związku z tym Szumlewicz apeluje o zdjęcie z anteny TVP Info programu Jana Pospieszalskiego i zerwanie przez publicznego nadawcę współpracy z prawicowym dziennikarzem. - Telewizja Publiczna jest medium misyjnym, które w największym stopniu powinno dbać o wiarygodność i obiektywizm. Pan Pospieszalski nie spełnia tych kryteriów i swoimi nieodpowiedzialnymi wypowiedziami naraża na szwank wizerunek TVP - czytamy w liście.

Telewizja Polska na razie ustosunkowała się oficjalnie do listu otwartego Piotra Szumlewicza, a sam Jan Pospieszalski nie chciał komentować jego treści - Takich apeli w czasie mojej aktywności telewizyjnej przeżyłem już trochę i to mnie już nie rusza - powiedział nam tylko dziennikarz.

Program „Bliżej” Jana Pospieszalskiego nadawany jest w TVP Info w czwartki o 22.30 od listopada  ub.r. Ma on formułę talk-show, prezentowane są w nim też reportaże o charakterze śledczym. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że siedem pierwszych odcinków „Bliżej” w tym sezonie oglądało średnio 419 tys. widzów, co przełożyło się na 4,72 proc. udziału w grupie 4+ oraz 1,77 proc. w grupie 16-49 (więcej na ten temat).

Piotr Szumlewicz jest redaktorem kwartalnika „Bez Dogmatu” i portalu lewica.pl, do niedawna był dziennikarzem TVP. Obecnie wraz z Piotrem Gursztynem, publicystą prawicowego tygodnika „Uważam Rze”, współprowadzi program „Ja panu nie przerywałem” na antenie Superstacji (dowiedz się więcej).

Dołącz do dyskusji: Lewicowy dziennikarz apeluje: usunąć Jana Pospieszalskiego z TVP

33 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Komoruandowski
Nie lewicowy, tylko normalny! A co to Pośpiesza to dawno powinien wylecieć na zbitą dupkę i pisywać w GPC...
odpowiedź
User
A17
Wstyd mi, że po 20 latach żyją w Polsce osoby klęczące na kolanach przed Rosją jak dawniej sekretarze przed ZSRR.
odpowiedź
User
ani grosza
A mi wstyd w ogóle za TVP - poziom żenujący, konkurencja robi informację a TVP kasuje pieniążki
odpowiedź