SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

LG stawia na ekologię. W 2050 roku 100 procent energii z zasobów odnawialnych

Firma LG Electronics (LG) ogłosiła swoje zobowiązanie do całkowitego przejścia na energię odnawialną do 2050 roku, co stanowi kluczowy element jej strategii zrównoważonego rozwoju. Zapowiedź, która pojawiła się w opublikowanym raporcie LG Electronics dotyczącym zrównoważonego rozwoju, stanowi uzupełnienie wcześniejszej obietnicy firmy dotyczącej osiągnięcia neutralności w zakresie emisji dwutlenku węgla do 2030 r. w ramach inicjatywy Zero Carbon 2030.

Firma LG, znany producent sprzętu elektronicznego zobowiązała się do 2030 r. ograniczyć emisję dwutlenku węgla na etapie produkcji do poziomu 50 proc. względem standardów z 2017 r.

Odnawialna energia do 2050 roku

Teraz koncern zapowiedział dalsze działania zmierzające do przestawienia swojego funkcjonowania w stronę rozwiązań proekologicznych.

Transformacja będzie realizowana w kolejnych regionach, począwszy od Ameryki Północnej, gdzie w ciągu roku każde biuro i zakład produkcyjny będą zasilane energią odnawialną.

Czytaj także: LG rezygnuje z produkcji smartfonów

Celem zakładów produkcyjnych firmy LG poza Koreą jest przejście w ciągu najbliższych czterech lat w 50 proc. na energię odnawialną. Firma zapowiada, że osiągnięcie tego celu na całym świecie będzie wymagało zróżnicowanej strategii, w tym instalacji wysokowydajnych modułów fotowoltaicznych LG na swoich budynkach, wykorzystania umów zakupu energii, które umożliwiają firmom zakup energii elektrycznej bezpośrednio od dostawców, wykorzystania certyfikatów Kredytu Energii Odnawialnej (REC) oraz udziału w programie Green Premium w Korei, rodzimym rynku LG, w celu zakupu czystej energii bezpośrednio od Korea Electric Power Corporation (KEPCO).

Obecnie LG instaluje moduły fotowoltaiczne o mocy 3,2 MW w zakładzie produkcyjnym w mieście Noida w Indiach, generujące również prąd do zasilania biura administracyjnego LG.

Zgodnie z zapowiedzią projekt ten zostanie rozszerzony w ramach mechanizmu czystego rozwoju (Clean Development Mechanism, CDM), co umożliwi firmie uzyskanie certyfikatów ograniczenia emisji dwutlenku węgla na podstawie ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (United Nations Framework Convention on Climate Change, UNFCCC).

LG podkreśla, że w dzisiejszym świecie miejscem innowacji jest nie tylko laboratorium. Muszą one pojawiać się również w fabrykach i zakładach. Dzisiejsi producenci mają życiową szansę podarować przyszłemu pokoleniu świat wart odziedziczenia.

Czytaj także: LG udostępni aktualizacje Androida. Na liście tylko wybrane modele

Dołącz do dyskusji: LG stawia na ekologię. W 2050 roku 100 procent energii z zasobów odnawialnych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl