SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

LG rozpoczęło globalny przetarg na obsługę PR

Koncern LG Electronics rozpoczął przetarg na globalną obsługę PR. Zaproszono do niego główne holdingi i największe agencje niezależne. Walka toczy się o budżet szacowany od 9 do 15 mln dolarów.

Article

Od ponad dekady obsługą PR LG Electronics zajmuje się należąca do WPP dedykowana jednostka LG-One, złożona z agencji H+K Strategies i Ogilvy. LG skonsolidował tu swoją globalną obsługę w 2009 roku. Szacuje się, że zlecenie to wyniesie od 9 do 15 milionów dolarów. Najważniejsze rynki globalne LG to USA, Wielka Brytania, Niemcy, Chiny, Korea, Francja, Brazylia, Tajlandia i ZEA.

WPP potwierdziło, że będzie bronić budżetu klienta. LG zaprosiło do przetargu główne holdingi reklamowe i największe niezależne agencje.

Nieoficjalnie mówi się o tym, że w związku z niepewną przyszłością globalnej gospodarki będącą skutkiem pandemii koronawirusa mało prawdopodobne jest to, by jakakolwiek agencja – poza broniącym klienta WPP – zdecydowała się na udział w przetargu. Raczej pewne jest to, że agencje, które współpracują z kluczowym rywalem LG, czyli Samsungiem do przetargu nie przystąpią. A są to m.in. Edelman, FleishmanHillard, Ketchum i MSL.  

Globalnie LG stawia na komunikację korporacyjną, aktywność na rynkach lokalnych często obejmuje pracę nad produktem.

Dołącz do dyskusji: LG rozpoczęło globalny przetarg na obsługę PR

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
BrucenumIN
gfg
привет
0 0
odpowiedź