SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

LG na CES 2020: nowe lodówki z wykrywaniem zawartości, wyświetlaniem przepisów i lodem w kulkach

Firma LG Electronics zapowiedziała, że podczas targów CES 2020 w Las Vegas (7-10 stycznia) zaprezentuje dwie nowe, inteligentne lodówki InstaView: LG InstaView z wytwornicą lodu Craft Ice oraz LG InstaView z technologią ThinQ drugiej generacji.

LG InstaView Article

Lodówka LG InstaView z wytwornicą lodu Craft Ice została wyposażona w urządzenie do wytwarzania lodu w kulkach, które topią się wolniej niż tradycyjne sześcienne kostki lodu.

Po rozpoczęciu sprzedaży w USA, w 2020 r. LG wprowadzi lodówki InstaView z wytwornicą lodu Craft Ice na rynki innych krajów.

Lodówka zasugeruje dania i zakupy

W roku 2020 LG unowocześni flagową linię lodówek InstaView wprowadzając technologię ThinQ drugiej generacji. Produkty spożywcze wkładane do lodówki lub wyjmowane z niej będą rejestrowane przez zaawansowany system analizy obrazu ze sztuczną inteligencją, który na bieżąco będzie dostarczał informacje o zawartości lodówki, w tym szuflad na warzywa i owoce, a także komory w drzwiach Door-in-Door. Dzięki tym informacjom, nowa lodówka LG InstaView ThinQ będzie mogła proponować dania do przyrządzenia z dostępnych składników. Udoskonalona technologia będzie także wcześniej ostrzegać domowników o kończących się zapasach i sugerować zakupy.

Przedni panel udoskonalonej lodówki InstaView pozwala zajrzeć do wnętrza bez otwierania drzwi i wypuszczania zimnego powietrza. Panel ten pełni też funkcję 22-calowego wyświetlacza, który za pośrednictwem łącza Wi-Fi pozwala na przeglądanie internetu i oglądanie filmów prezentujących przygotowywanie potraw.

Sztuczna inteligencja ostrzeże przed problemami

Oba nowe modele lodówek LG InstaView będą współpracować z proaktywną funkcją diagnostyczną Proactive Customer Care, która jest oparta na sztucznej inteligencji ThinQ. Usługa ta oferuje dostęp do indywidualnej pomocy technicznej, wraz ze wskazówkami pozwalającymi na wykorzystanie możliwości urządzenia, a także z wyprzedzeniem informuje użytkowników o mogących wystąpić problemach.

Funkcja ta na bieżąco monitoruje pracę lodówki i za pośrednictwem aplikacji LG ThinQ wysyła ostrzeżenie, gdy wykryje nietypowy wzrost temperatury. Ponadto może powiadamiać o konieczności wymiany filtra wody lub przekazywać inne informacje pozwalające utrzymać optymalne działanie urządzenia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: LG na CES 2020: nowe lodówki z wykrywaniem zawartości, wyświetlaniem przepisów i lodem w kulkach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl