SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gazeta.pl pokaże serial dokumentalny „Rodzina+” o parach homoseksualnych wychowujących dzieci (wideo)

Od 12 października na portalu Gazeta.pl (Agora) pojawi się czteroodcinkowy serial „Rodzina+” o osobach nieheteronormatywnych, które wychowują dzieci. Produkcja ma obalać stereotypy dotyczące społeczności LGBT+.

Article

Serial „Rodzina+" składa się z czterech odcinków, w których widzowie poznają cztery rodziny: Aleksandry i Kasi z Łodzi wychowujących Stasia; Ani i Karoliny ze Szczecina mające córkę Blankę; Karoliny, Moniki i ich córki Julki z Milanówka, a także Marty i Anity z Piaseczna, które wychowują Lidkę.

- Zaczynając pracę nad projektem, przygotowałam listę problemów i trudności, które mogą dotykać społeczność LGBT+. Po kilku rozmowach telefonicznych z przyszłymi bohaterkami cyklu nie miała ona już racji bytu, gdyż ludzie heteronormatywni nie zdają sobie sprawy z trosk, które dotykają "tęczowe" rodziny. Słuchając opowieści naszych bohaterek, czułam niemoc wynikającą z tego, że rodziny te funkcjonują poza systemem społecznym i ich sytuacja jest po prostu niegodna. Mam nadzieję, że historie moich bohaterek poruszą nie tylko tych wspierających i tolerancyjnych, ale otworzą oczy wszystkim powątpiewającym w oczywiste wartości - opisuje Nina Cieślińska, producentka wideo Gazeta.pl, pomysłodawczyni i reżyserka serialu „Rodzina+”.

 

- Cały czas za mało się mówi o rodzinach jednopłciowych wychowujących dzieci, zupełnie jakby nie istniały. A istnieją i według nieoficjalnych badań jest ich w Polsce ponad 50 tysięcy. Chciałam pokazać te rodziny w świetle życia codziennego, bez tęczowych flag, bez upolityczniania ich historii. Przedstawić normalnych, kochających się ludzi, którzy każdego dnia walczą o dobro swojej rodziny - tłumaczy Nina Cieślińska.

Celem serialu „Rodzina+” jest pokazanie, że osoby w związkach nieheteronormatywnych wychowujące dzieci w Polsce nie różnią się od innych, poza tym, że pozbawione są takich samych praw jak reszta społeczeństwa. Twórcy projektu tłumaczą, że prawa te są im odbierane ze względu na orientację psychoseksualną czy tożsamość płciową rodziców, która nie powinna w żaden sposób wykluczać czy ograniczać.

- Widzimy ogromny potencjał w treściach, które są zaangażowane społecznie i jednocześnie dotyczą kwestii szeroko pojętej tożsamości. Te pierwsze są ważne, potrzebne, trudne, ale często pomijane - bo przecież wideo w internecie kojarzy się przede wszystkim z rozrywką. Te drugie mają w sobie silny magnes dla widzów - oto film o problemie, z którym mogę się utożsamić. Znalezienie przestrzeni, w której te dwie właściwości się spotykają, jest trudne, ale wierzę głęboko, że w przypadku formatu „Rodzina+" udało nam się to osiągnąć - komentuje Kamil Rutkowski, dyrektor kreatywny wideo Gazeta.pl, producent serialu.

Przygotowanie „Rodziny+" zajęło redakcji wideo Gazeta.pl ponad dwa miesiące. Za produkcję oprócz Niny Cieślińskiej i Kamila Rutkowskiego odpowiadali Aleksander Dymiński (zdjęcia i postprodukcja) oraz Maciej Król (oprawa).

Wszystkie odcinki serialu „Rodzina+” będą dostępne od poniedziałku 12 października na stronie głównej Gazeta.pl oraz w mediach społecznościowych i na kanale portalu na YouTubie.

Według badania Gemius/PBI we wrześniu portal Gazeta.pl miał 9,52 mln użytkowników, 198,47 mln odsłon oraz 8 minut i 25 sekund średniego czasu korzystania przez odwiedzającego w ciągu doby.

Pion internetowy Agory w pierwszej połowie br. zanotował wzrost przychodów o 5,7 proc. do 91 mln zł oraz zysku EBITDA z 9,4 do 15,1 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Gazeta.pl pokaże serial dokumentalny „Rodzina+” o parach homoseksualnych wychowujących dzieci (wideo)

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Formaldehyd
Nagromadzenie i pomieszanie pojęć w tym artykule przypomina mi najlepsze czasy PRL.
odpowiedź
User
Zastanawiające
W jakim celu taki tytuł? Czy lewactwo nie potrafi inaczej, tylko wciąż czepia się tego plusa? Za chwilę przeczytamy o rodzinie w konfiguracji: pańcia i piesio ze schroniska albo fretka. Czego to ludzie nie wymyślą, żeby wywindować klikalność?
odpowiedź
User
XX
Będzie można klikać tylko łapki w górę.
odpowiedź