SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Liczba transakcji bezgotówkowych kartami Visa wzrosła do 547 mln w 2010

Liczba transakcji bezgotówkowych, dokonanych kartami Visa w Polsce przekroczyła 547 mln w roku obrachunkowym zakończonym we wrześniu 2010 r. co oznacza wzrost o 19,7% w skali roku, a ich wartość sięgnęła 14 mld euro. Liczba wszystkich transakcji tj. wraz z wypłatami z bankomatów przekroczyła 1,024 mld i była wyższa o 10,8% w porównaniu z 2009 r. Łączna wartość transakcji ogółem to 54,4 mld euro, poinformowała Visa Europe.

Liczba transakcji bezgotówkowych kartami Visa wzrosła do 547 mln w 2010

Liczba i wartość transakcji bezgotówkowych, których rozwój jest strategicznym celem organizacji Visa Europe, rosła w Polsce w ciągu 12 miesięcy  zakończonych we wrześniu 2010 r. prawie dwukrotnie szybciej niż liczba i wartość transakcji ogółem, jak podkreśla Visa. Wartość transakcji bezgotówkowych dokonanych przy użyciu kart Visa w placówkach handlowo-usługowych wzrosła w skali rocznej o 14,4%.

Pod względem udziału obrotów bezgotówkowych w obrotach realizowanych kartami ogółem Polska jest jednak nadal wyraźnie poniżej średniej europejskiej.

W Polsce ponad 8 mln kart Visa Polsce wyposażonych jest w mikroprocesor standardzie EMV, który zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa obrotu i umożliwia m.in. wdrożenie technologii zbliżeniowej Visa payWave, kluczowej dla rozwoju płatności kartami za zakupy o niskiej wartości, czyli w obszarze, w którym dominuje gotówka.

Obecnie na polskim rynku jest ponad 1,5 mln zbliżeniowych kart Visa payWave, wydanych przez 9 banków. Można obecnie płacić nimi w Polsce w ponad 10 tys. terminali wyposażonych w czytniki zbliżeniowe.

Do końca września 2010 r. w Europie zostało wydanych 419 mln kart Visa – debetowych, kredytowych i do użytku służbowego, które zostały użyte do płatności bezgotówkowych oraz wypłat gotówki o łącznej wartości ponad 1,5 biliona euro.

Wartość płatności bezgotówkowych z użyciem kart Visa w Europie wzrosła o 16% w 2010 r., przekraczając poziom 1 biliona euro. Oznacza to, że obecnie jedno euro z każdych ośmiu wydawanych w Europie jest opłacane kartami Visa. W 2009 r. było to jedno euro na dziewięć.

Visa Europe to stowarzyszenie ponad 4 tys. banków europejskich – stanowi ich własność i jest przez nie zarządzana.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Liczba transakcji bezgotówkowych kartami Visa wzrosła do 547 mln w 2010

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl