SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lidl, Aldi i Biedronka dają premie za pracę w czasie epidemii, podziękowania dla pracowników w spocie Lidla (wideo)

Sieci sklepowe Lidl, Aldi i Biedronka poinformowały o specjalnych premiach za pracę w ostatnich dniach w czasie epidemii koronawirusa. Zapewniają dla nich dodatkowe środki bezpieczeństwa, a Lidl dziękuje im w spocie.

Spot Lidla z podziękowaniami dla pracowników firmyArticle

W czwartek Lidl ogłosił, że w związku z epidemią koronawirusa wszystkie jego sklepy będą czynne krócej, tylko do godz. 21:00. Firma wylicza, że są one objęte tzw. planami czyszczenia, które wskazują, w jakie dni tygodnia odbywa się czyszczenie elementów wyposażenia stałego sklepów. Każdego dnia przed otwarciem sklepu ma miejsce porządkowanie całej sali sprzedaży, a codziennie alejki sklepowe czyszczone są nawet 10 razy dziennie. Na koniec dnia pracownicy sprzątają strefę kas oraz salę sprzedaży, szczególnie strefę artykułów świeżych, systematycznie myte są również  wózki.

Lidl sukcesywnie wprowadza specjalne ekrany ochronne wykonane z pleksi przy stanowiskach kasowych oraz nakleja taśmy utrzymujące odległość pomiędzy osobami stojącymi w kolejce. W wyjątkowej sytuacji możliwe jest również wprowadzenie ograniczenia liczby osób przebywających w jednym czasie w sklepach w wybranych lokalizacjach.

Ponadto w każdym sklepie i biurze Lidla dostępne są bezpłatne środki do odkażania, płyny antybakteryjne oraz instrukcje prawidłowego mycia rąk. Pracownikom udostępniane są dwie infolinie: dotycząca prawa pracy i kwestii zdrowotnych. Z kolei w sklepach emitowane są komunikaty głosowe zachęcające klientów do płatności bezgotówkowych oraz przestrzegania zasad wspierających bezpieczeństwo pracowników i pozostałych klientów. Firma zachęca także do korzystania z kas samoobsługowych, kiedy jest to możliwe.

Premie i spot z podziękowaniami dla pracowników Lidla

Lidl Polska poinformował, że przyzna pracownikom sklepów i centrów dystrybucji dodatkowe premie w zamian za pracę w tym trudnym okresie. Natomiast wszyscy pracownicy otrzymają też premie wielkanocne w wysokości 450 i 300 złotych.

Firma przygotowała specjalny spot z podziękowaniami dla pracowników. - Kierujemy wielkie podziękowania do pracowników naszych sklepów oraz centrów dystrybucji, którzy są naszymi bohaterami. Ich ciężka praca oraz odpowiedzialność ma wielkie znaczenie dla milionów klientów. To dzięki ich zaangażowaniu oraz niezwykle odpowiedzialnej postawie nasze sklepy są nieprzerwanie otwarte dla odwiedzających - komentuje Aleksandra Robakiewicz, szefowa komunikacji korporacyjnej w Lidl Polska.

- Równocześnie zapewniamy, że robimy wszystko, by praca naszych pracowników przebiegała w jak najbezpieczniejszych warunkach. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem postawy naszych pracowników, dlatego postanowiliśmy podziękować im również za pośrednictwem spotów telewizyjnych, które będą emitowane od przyszłego tygodnia - dodaje.

 

W roku rozliczeniowym od marca 2018 do lutego ub.r. Lidl Polska osiągnął wzrost wpływów sprzedażowych o 14,2 proc. do 18,32 mld zł oraz 901,1 mln zł zysku netto (wobec 708,2 mln zł rok wcześniej). Firma na koniec lutego ub.r. miała 17,8 tys. pracowników, przez rok na usługi obce, m.in. marketing, wydała 1,33 mld zł. Do Lidl Polska należy ok. 700 dyskontów.

Wiosną ub.r. firma uruchomiła sklep internetowy z produktami odzieżowymi i przemysłowymi.

Premie dla pracowników Biedronki i Aldi

Z kolei Jeronimo Martins Polska poinformowało, że przyzna po 300 zł brutto premii wszystkich osobom zatrudnionym w sklepach i centrach dystrybucyjnych firmy, które pracowały w minionym lub tym tygodniu.

Dodatkową premię otrzymają pracownicy firmy mający dzieci do lat 14, którzy w zeszłym tygodniu przepracowali minimum jeden dzień.

We wtorek Jeronimo Martins Polska ogłosiło, że w związku z epidemią sklepy Biedronka przez najbliższy tydzień będą czynne w godz. 8-20, przy wejściu dostępny będzie płyn dezynfekujący, a przy kasach nawilżane chusteczki. Ponadto firma pozwoliła swoim pracownikom, którzy ukończyli 60 lat, nie przychodzić do pracy, będzie im wypłacać normalnie pensję.

W całym kraju działa nieco ponad 3 tys. sklepów Biedronka. W ub.r. ich przychody sprzedażowe zwiększyły się o 7,9 proc. do 12,621 mln euro, a w ujęciu like-for-like wzrost wyniósł 5,8 proc. Liczba sklepów zwiększyła się o 102 do 3 002. W br. ma przybyć ponad 100, a w tysiącu będą działały kasy samoobsługowe.

Aldi Polska zapowiedziało natomiast, że pracownicy firmy za pracę w obecnym okresie dostaną nagrody wynoszące nawet do 1000 zł brutto. Wysokość tych premii zależy od rodzaju wykonywanej pracy. Najwyższe nagrody otrzymają pracownicy sklepów oraz magazynu, ponieważ - jak tłumaczy firma - w największym stopniu przyczyniają się do utrzymania łańcucha dostaw i zaopatrywania klientów w potrzebne produkty.

- Zdajemy sobie sprawę jak ważną rolę nasi pracownicy odgrywają w procesie wyżywienia społeczeństwa i zachowania płynności w sprzedaży najważniejszych produktów spożywczych i higienicznych w tym trudnym okresie. Właśnie dlatego podjęliśmy decyzję o przyznaniu nagród specjalnych, które są wyrazem podziękowania i szacunku dla zaangażowania w codzienną pracę i wykonywanie swoich obowiązków przez naszych pracowników - uzasadnia Oktawian Torchała, dyrektor generalny i CEO w Aldi Polska.

Firma dodaje, że wprowadziła specjalną procedurę higieniczno-sanitarną, zaopatrzyła pracowników sklepów  w rękawiczki ochronne i żele dezynfekujące, a we wszystkich jej sklepach montowane są obudowy na kasy z płyt pleksi.

W Aldi ograniczono kontakt pracowników działu przyjęć towaru z kierowcami oraz pracownikami pozostałych działów, obudowano specjalnymi płytami pleksi podest, na którym odbywa się przyjęcie towaru i prowadzona jest dezynfekcja wszystkich przyjmowanych dokumentów. W firmie opracowano też procedury i możliwości pracy zdalnej dla pracowników biurowych.

- Nasze sklepy pozostają otwarte. Dbamy o to, aby w miarę możliwości wszystkie kasy były otwarte, a personel skrupulatnie i na bieżąco uzupełniał towar, ze szczególną dbałością o kwestie sanitarne. Zachęcamy klientów, by nie robili zakupów na zapas, a w trosce o nasze wspólne dobro i bezpieczeństwo, prosimy o skracanie czasu spędzonego w sklepach - apeluje Oktawian Torchała.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Lidl, Aldi i Biedronka dają premie za pracę w czasie epidemii, podziękowania dla pracowników w spocie Lidla (wideo)

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość X
Ciekawe co będzie jeśli rzeczywiście okres epidemii zostanie zakończony ze wzrostem temperatur. Co wtedy wymyślą za hasło.
odpowiedź
User
...
A Amazom w Polsce zwieksza normy dla pracownikow.
odpowiedź
User
Anna
Zamiast wydawać pieniądze na spoty reklamowe powinni je zainwestować w środki ochronne. Nie ma rękawiczek, środki do odkazania rąk przyszly dopiero wczoraj (0,5 litra) Pleksi na kasy - ciekawe gdzie?
odpowiedź