SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Lidl ułatwi zakupy osobom z autyzmem dzięki "Cichym Wieczorom"

Irlandzki oddział sieci supermarketów Lidl zmienia zasady działania swoich sklepów, by ułatwić zakupy osobom cierpiącym an schorzenia ze spektrum autyzmu. Koncept "Cichych Wieczorów" zakłada, że w każdy wtorek od 18:00 do 20:00 w sklepach nie będzie hałasu i jaskrawego oświetlenia.

Article

"Ciche Wieczory" będą stopniowo wdrażane od 2 kwietnia, we wszystkich 194 placówkach Lidla w Irlandii i Irlandii Północnej. W każdy wtorek w godzinach 18-20 w sklepach nie będą emitowane głośne reklamy ani komunikaty z megafonów, wyłączona zostanie także muzyka i dźwięk skanerów przy kasach. Oświetlenie placówek będzie słabsze, a osoby z autyzmem będą mogły robić zakupy z psami przewodnikami, będą również uprzywilejowane w kolejkach do kas. Klienci otrzymają również mapki sklepu, dzięki którym łatwiej znajdą konkretne produkty.

Pomysł przeszedł w ubiegłym roku fazę pilotażu w kilku irlandzkich sklepach Lidla i spotkał się z ciepłym przyjęciem wśród klientów.

Lidl zachęca lokalne organizacje pomagające osobom z autyzmem do prowadzenia kampanii informacyjnych  na temat schorzenia w czasie trwania "Cichych Wieczorów". 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Lidl ułatwi zakupy osobom z autyzmem dzięki "Cichym Wieczorom"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl