SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lidl Polska szuka 2 tys. pracowników i podwyższa pensje, od 3,4 do 4,1 tys. zł na początek

Od marca po podwyżce początkujący pracownicy sklepów Lidl Polska będą zarabiać od 3 400 zł brutto do 4 150 zł brutto. Firma zamierza zatrudnić ponad 2 tys. osób do sklepów, centrów dystrybucji i centrali.

fot. materiały prasoweArticle

Lidl Polska w komunikacie prasowym opisuje, że już po roku zatrudnienia gwarantuje pracownikom wzrost płacy do poziomu od 3 500 zł do 4 350 zł brutto, a po dwóch latach stażu - od 3 700 zł brutto do 4 600 zł brutto. Poziom wynagrodzenia różni się w zależności od lokalizacji sklepu oraz związanych z nią kosztów życia

Firma podkreśliła, że tylko na podwyżki dla pracowników sklepów i magazynów w bieżącym roku obrotowym wyda ponad 66 mln zł.

Lidl chce w najbliższym okresie zwiększyć zatrudnienie o ponad 2 tys. pracowników - w sklepach, centrach dystrybucji i centrali. Wylicza, że oferuje pracownikom m.in.

To kolejna podwyżka w Lidlu

Poprzednio wynagrodzenia w Lidl Polska zostały podwyższone z początkiem marca ub.r. Wtedy miesięczne stawki dla początkujących pracowników wynosiły od 3,1 tys. zł brutto do 3 850 zł brutto na początku zatrudnienia.

Lidl regularnie realizuje kampanie reklamowe, w których promuje się jako pracodawca. Jesienią ub.r. prowadził taką akcję pod hasłem „Tysiące pracowników, tysiące historii”.

W roku rozliczeniowym od marca 2018 do lutego ub.r. Lidl Polska osiągnął wzrost wpływów sprzedażowych o 14,2 proc. do 18,32 mld zł oraz 901,1 mln zł zysku netto (wobec 708,2 mln zł rok wcześniej). Firma na koniec lutego ub.r. miała 17,8 tys. pracowników, przez rok na usługi obce, m.in. marketing, wydała 1,33 mld zł.

Do Lidl Polska należy ok. 700 dyskontów. Wiosną ub.r. firma uruchomiła sklep internetowy z produktami odzieżowymi i przemysłowymi.

Podwyżki także w Biedronce

Z początkiem br. pensje podniósł Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka: pracownikom sklepów o 100-350 zł brutto więcej, a osobom zatrudnionym w centrach dystrybucyjnych - o 150-500 zł brutto więcej. Podwyższa dotyczy prawie 57 tys. osób. Początkujący pracownicy w sklepach zarabiają obecnie od 3050 zł do 3200 zł brutto (wliczając w to nagrodę za obecność), a w centrach dystrybucyjnych - od 3400 zł do 4150 zł brutto.

W połowie stycznia ruszyła kampania reklamowa informująca o tych podwyżkach.

Dołącz do dyskusji: Lidl Polska szuka 2 tys. pracowników i podwyższa pensje, od 3,4 do 4,1 tys. zł na początek

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tery
To więcej jak w TVN za kamerą!
odpowiedź
User
mike
Jak znam TVN to tam za kamerą pracują osoby prowadzące własną działalność gospodarczą i muszą tyrać po 15 godzin aby starczyło na ZUS, czynsz i coś do jedzenia.
odpowiedź
User
Arturro
Firma Lidl zapomniała dodać, że podawane wynagrodzenie dotyczy pełnego etatu, ze wszystkimi możliwymi benefitami.
W praktyce więc może się okazać, że niewiele osób wypełnia wszystkie warunki, by tyle zarobić.
odpowiedź