SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kanał kończy nadawanie. Część abonentów Polsat Box może wypowiedzieć umowę

Z końcem stycznia należący do A+E Networks kanał Lifetime zakończy nadawanie w Polsce. Platforma cyfrowa Polsat Box (wcześniej Cyfrowy Polsat) poinformowała część abonentów o możliwości przedterminowego rozwiązania umowy.

Article

Platformy cyfrowe i sieci kablowe część kanałów oferują jako gwarantowane, część jako niegwarantowane. Podpisując umowę z operatorem płatnej telewizji, gwarantuje on obecność tych pierwszych w ofercie do końca trwania umowy. Jeśli gwarantowany kanał z jakiś przyczyn znika z oferty, abonent może rozwiązać umowę przed jej planowanym zakończeniem. Nie musi wtedy płacić żadnych kar.

Kto może rozwiązać umowę z Polsat Box?

Kanał Lifetime kończy nadawanie w Europie z końcem maja, ale emisja satelitarna polskiej wersji zniknie już pod koniec stycznia br. - Jeżeli kanał Lifetime HD jest gwarantowany w Państwa Umowie lub Aneksie i nie akceptują Państwo powyższych zmian, przysługuje Państwu prawo do rozwiązania Umowy Abonenckiej, bez obowiązku zwrotu ulgi (kary), w przypadku gdy była ona przyznana w umowie i rozwiązanie nastąpiłoby w Okresie Podstawowym. Oświadczenie o wypowiedzeniu można przekazać na zasadach określonych w Umowie Abonenckiej, w terminie nie krótszym niż do dnia wejścia tych zmian w życie tj. 31.01.2022 r. - poinformowała abonentów platforma Polsat Box.

Lifetime był gwarantowany w wybranych pakietach do końca maja 2021 roku. Wchodził m.in. w skład Pakietu Familijnego Max HD i pakietu L. Osoby, które podpisały lub przedłużyły umowę z Polsat Box przed tym okresem i posiadały w wśród kanałów gwarantowanych stację Lifetime mogą bez konsekwencji prawnych rozwiązać umowę. Osoby, które później podpisały lub przedłużyły umowę nie mogą jej rozwiązać bez zapłacenia kary.

Zobacz także: A+E Networks bezpłatnie udostępni swoje programy na Youtube

Żadna stacja nie zastąpi Lifetime

W przeszłości w miejsce jednego kanału nadawca uruchamiał następny o nieco innej tematyce. W miejsce Lifetime nie pojawi się żadna stacja. A+E Networks UK podjęło decyzję o wygaszeniu kanału Lifetime w Europie. Na przełomie lutego i marca bieżącego roku widzowie w Wielkiej Brytanii, Irlandii i na Malcie pożegnali już stację.

Stacja Lifetime w Polsce oferowała widzom treści dokumentalne i fabularne skupione wokół tematów związków, rozwoju i poszukiwania własnego stylu. W tym duchu wyprodukowane zostały popularne lokalne produkcje takie jak „Królowe Second-Handów” i „Wnętrze do poprawki”. W Polsce kanał zadebiutował w grudniu 2014 roku. W Stanach Zjednoczonych w lutym 1984 roku i nadaje tam nadal. Z naszych informacji wynika, że w Polsce i regionie A+E Networks UK skupi się na rozwoju pozostałych kanałów i usług wideo na żądanie.

Zasięg kanałów A+E Networks

Polskie biuro A+E Networks zarządza kanałami w 17 krajach Europy Środkowo-Wschodniej, na których kanały History, History 2 i Crime+Investigation dostępne są w 11 językach. History dociera do ponad 30 milionów gospodarstw domowych w regionie, w tym blisko 7 milionów w Polsce. History Channel czy Crime+Investigation Polsat dostępne są także wersji streamingowej m.in. na platformach Polsat Box Go, Canal+, ipla.tv czy UPC TV Go oraz w bibliotekach VOD m.in. w Play NOW czy w ofercie Platformy Canal+. Firma rozwija również marki SVOD w postaci History Play oraz Crime+Investigation Play.

Kanał Lifetime miał 0,047 proc. udziału w rynku w 2020 roku - wynika z udostępnionej portalowi Wirtualnemedia.pl analizy Havas Media Group opracowanej na podstawie danych Nielsen Audience Measurement.

Dołącz do dyskusji: Kanał kończy nadawanie. Część abonentów Polsat Box może wypowiedzieć umowę

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Przemo
na tej Malcie to chyba w zeszłym roku pożegnali ten kanał.
odpowiedź
User
a
jedno szajsu mniej.
odpowiedź
User
G35
W tym roku nie jedna telewizja upadnie następna będzie Canal+
odpowiedź