SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Lightroom 6 od Adobe z poprawioną wydajnością i nowymi funkcjami

Technika HDR, panoramy i system rozpoznawania twarzy na zdjęciach to niektóre nowości wprowadzone przez firmę Adobe w aplikacji Lightroom 6. Program będzie dostępny w wersji pudełkowej w cenie 149 dol. i w modelu subskrypcji za 9,99 dol. miesięcznie.

Article

Jedną z najważniejszych nowych funkcji dostępnych w zapowiedzianej przez Adobe wersji Lightrooma jest obsługa techniki HDR. Polega ona na wykonaniu kilku ujęć tego samego obiektu w różnych warunkach naświetlenia, a później połączeniu tych ujęć w jeden plik. Pozwala to na otrzymanie efekt charakteryzującego się dużą rozpiętością tonalną. Adobe zapowiada, ze dzięki wbudowanym w program narzędziom użytkownik będzie miał pełną kontrolę nad obrabianym obrazem i zakresem tonów.

Kolejną nowością podkreślaną przez producenta jest wprowadzenie do Lightrooma 6 narzędzia pozwalającego na łączenie kilku kadrów fotograficznych w jedną panoramę.

Trzeci nowy element zastosowany w aplikacji to system rozpoznawania twarzy, który dostępny będzie jedynie dla użytkowników korzystających z Lightrooma w wersji subskrypcyjnej. Dzięki tagom o nazwie People możliwe ma być wyszukiwanie zdjęć nie tylko na podstawie słów kluczowych, ale także konkretnych osób. Adobe zapewnia, że oprogramowanie będzie stopniowo uczyło się rozpoznawania twarzy na fotografiach i precyzyjnego wyszukiwania ludzi.

Producent podkreśla, że w Lightroomie 6, w porównaniu z poprzednimi odsłonami aplikacji w znaczący sposób poprawiono wydajność i stabilność pracy aplikacji, która lepiej współpracuje z szybkimi procesorami graficznymi zainstalowanymi w komputerach.

Lightroom 6 w wersji pudełkowej będzie kosztował 149 dol., natomiast w modelu polegającym na subskrypcji jego miesięczny koszt to 9,99 dol. W ramach abonamentu użytkownik oprócz Lightrooma CC (z dostępem do internetowej chmury) otrzyma możliwość korzystania z Photoshopa CC oraz Lightrooma Mobile.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Lightroom 6 od Adobe z poprawioną wydajnością i nowymi funkcjami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl