SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Producent „Kasty” i „Polskich zabójczyń” potroił wpływy, strata zmalała o 560 tys. zł

W ub.r. firma Like Vision, odpowiadająca za produkcję m.in. cyklu „Kasta” dla Telewizji Polskiej i „Polskie morderczynie” dla Crime+Investigation Polsat CI Polsat, w ub.r. osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych z 6,24 do 19,17 mln zł, a jej strata netto zmalała z 591,4 do 33,8 tys. zł.

Produkowana przez Like Vision „Kasta” w formule serialu paradokumentalnego trafiła do emisji w październiku 2020 roku, pierwszy sezon pokazywano w TVP1 do czerwca ub.r. Kolejny można było oglądać od grudnia ub.r. do początku czerwca br.

Z kolei seria dokumentalna „Polskie zabójczynie” jest realizowana przez firmę dla Crime+Investigation Polsat CI Polsat od 2017 roku. Czwarty sezon trafił na antenę w marcu ub.r., a piąty - w kwietniu br.

- Spółka zrealizowała programy telewizyjne dla wiodących stacji telewizyjnych na polskim rynku (TVP, TVN oraz Polsat). W związku z tym, że był to trzeci rok działalności, zarząd spółki zdecydował o realizacji projektów dla prestiżowych klientów - opisano w sprawozdaniu spółki.

Koszty operacyjne Like Vision w ub.r. nadal były wyższe od przychodów, ale wzrosły słabiej od nich - z 6,88 do 19,2 mln zł. Wynika to głównie ze wzrostu kosztów usług obcych z 5,4 do 15,75 mln zł.

Natomiast wydatki na wynagrodzenia poszły w górę z 1,14 do 2,64 mln zł, a na zużycie materiałów i energii - z 289 do 445,2 tys. zł.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Spółka ograniczyła stratę sprzedażową z 635,6 do 30,4 tys. zł, stratę operacyjną z 584,6 do 33,8 tys. zł, a stratę netto - z 591,4 do 33,8 tys. zł.

95 proc. udziałów firmy ma jedyny członek jej zarządu Łukasz Bajbak, a 5 proc. - Janina Bajbak.

W poniższej grafice bieżący rok obrotowy to 2021 r., a poprzedni - 2020 r.

Dołącz do dyskusji: Producent „Kasty” i „Polskich zabójczyń” potroił wpływy, strata zmalała o 560 tys. zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl