SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

LinkedIn idzie na giełdę

Portal społecznościowy LinkedIn przedłożył w amerykańskiej komisji papierów wartościowych i giełd (US Securities and Exchange Commission - SEC) wniosek o dopuszczenie swoich akcji do obrotu giełdowego.

LinkedIn idzie na giełdę

Poprzez ofertę publiczną akcji LinkedIn chce pozyskać co najmniej 175 milionów dolarów. Nie została jeszcze ustalona liczba akcji jakie zostaną zaoferowane ani ich cena. Część z nich ma zostać sprzedana przez sam serwis, a część przez jego udziałowców.

We wniosku złożonym w SEC LinkedIn ujawnił, że w pierwszych dziewięciu miesiącach 2010 roku zanotował 161,4 miliona dolarów przychodu i 1,85 milionów dolarów zysku netto. Natomiast w latach 2009 i 2008 serwis notował straty w wysokości odpowiednio 3,97 i 4,52 miliona dolarów przy przychodzie na poziomie odpowiednio 120,1 i 78,8 miliona dolarów.

Z dokumentu dowiadujemy się też, że skupiony wokół rozwoju kariery i życia zawodowego portal miał na koniec zeszłego roku ponad 90 milionów zarejestrowanych użytkowników (wobec 55 mln rok wcześniej), a zatrudniał 990 pracowników.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: LinkedIn idzie na giełdę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl