SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

LinkedIn udostępni blogowe wpisy użytkownikom spoza USA

Serwis społecznościowy LinkedIn zapowiedział udostępnienie anglojęzycznym użytkownikom spoza USA narzędzi pozwalających na umieszczanie dłuższych wpisów. Chce promować specjalistyczne blogowe treści.

Article

Od lutego 2014 r. użytkownicy LinkedIn w Stanach Zjednoczonych mają do dyspozycji zestaw narzędzi edycyjnych pozwalających im na umieszczanie w serwisie dłuższych tekstów zawierających między innymi fotografie, leady czy śródtytuły. Teraz jednak zapowiedziano udostępnienie tych opcji także internautom mieszkającym poza granicami USA.

W komunikacie informującym o wprowadzeniu nowych rozwiązań na platformie Ryan Roslansky, odpowiedzialny za treści w LinkedIn zapowiedział, że w sumie będą one dostępne dla ponad 230 mln użytkowników serwisu. Na razie jednak z narzędzi będą mogli skorzystać wyłącznie internauci posługujący się językiem angielskim. To oznacza, że możliwości tworzenia i redagowania dłuższych treści będzie pozbawionych z górą 100 mln obcojęzycznych użytkowników. Roslansky tłumaczy, że obecnie specjaliści LinkedIn przyglądają się sposobom, w jaki z serwisu korzystają internauci w poszczególnych krajach, i w zależności od wyników tych obserwacji będą stopniowo wprowadzane zlokalizowane wersje narzędzi edycyjnych.

Roslansky nie ukrywa, że umożliwienie użytkownikom szerszej niż dotąd możliwości wyrażania swoich idei ma być krokiem w stronę większej dynamiki rozwoju serwisu przeznaczonego głównie do kontaktów zawodowych. Dlatego też LinkedIn liczy na to, że tworzone wpisy będą przypominały w swojej formie i treści materiały publikowane na specjalistycznych blogach stanowiąc źródło przydatnej i unikalnej wiedzy dla użytkowników.

Z kolei Jeff Wiener, szef LinkedIn w rozmowie z serwisem Re/code przyznał, że publikowanie przez użytkowników bardziej rozbudowanych treści pozwoli im nie tylko na poszerzenie zasięgu profilu w serwisie, ale także samodzielne budowanie zawodowej marki.

Obecnie LinkedIn ma na świecie ponad 330 mln zarejestrowanych użytkowników. Miesięcznie serwis odwiedza ok. 90 mln osób, w III kw. ub. r. LinkedIn zanotował stratę na poziomie 4,3 mln dol. (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: LinkedIn udostępni blogowe wpisy użytkownikom spoza USA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl