SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Awanse” i „degradacja” na liście kanałów platformy cyfrowej Canal+

Platforma cyfrowa Canal+ „zdegradowała” stację Super Polsat na liście kanałów. Z  67 pozycji została przeniesiona na 123. „Awansowano” za to kilka kanałów telewizyjnych należących do Grupy MWE Michała Winnickiego. 

Article

Kanał muzyczny Power TV przeniesiono z 257 na 67 pozycję. „Awansowała” również stacja Home TV, poświęcana urządzaniu domów i ogrodów. Została przeniesiona z 230 pozycji na 60. Muzyczna Nuta TV nie jest już dostępna na 258 pozycji, tylko nieco lepszej 247. Canal+ i Grupa MWE nie komentują zmian na liście kanałów. Firma Winnickiego wynajmuje miejsce na transponderach od Canal+. Power TV, Nuta TV, Nuta Gold i TVC są niekodowane.

Bez niekodowanych kanałów Grupy MWE na liście Polsat Box

Platformy cyfrowe Polsat Box i Canal+ korzystają z pozycji orbitalnej Hot Bird 13E. Według wykazów serwisu Lyngsat.com, niekodowane są tam polskojęzyczne kanały: TVP Polonia, TVP Info, Stars.TV, 4fun.TV, 4fun Kids, 4fun Dance, Eska TV Extra, TVS, Antena HD, Power TV, Nuta TV, Nuta Gold, TVC, Tele 5, Polonia 1, Red Carpet TV, TV Okazje, CTV - Dla Ciebie TV, a także pakiet stacji radiowych (Radio Zet, Meloradio, Radio Zet Chilli, Antyradio, Radio Jasna Góra, TOK FM, Jedynka, Dwójka, Trójka, Polskie Radio 24, Radio Poland).

Choć kanały FTA nic nie kosztują platformy cyfrowe i nie ponoszą ryzyka rozwiązywania umów przez abonentów w przypadku zakończenia ich emisji, to Polsat Box na domyślnej liście kanałów dekodera nie udostępnia stacji: Antena HD, Power TV, Nuta.TV, Nuta Gold i Red Carpet TV. Z portfolio Grupy MWE na 197 pozycji jest dostępny jedynie kanał TVC. - Proszę zapytać Cyfrowy Polsat. Bardzo chętnie zaoferujemy im wszystkie stacje naszej grupy - komentował w kwietniu w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Michał Winnicki, właściciel Grupy MWE.

- Na satelicie jest kilkaset niekodowanych stacji, a dekodery umożliwiają ich przeszukiwanie w łatwy sposób i dodawanie do swoich list – tłumaczyła w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Olga Zomer, rzecznik prasowy Cyfrowego Polsatu.

W 2022 roku „zdegradowano” TVN na liście kanałów Canal+

Obecny układ kanałów w Canal+ obowiązuje od 10 sierpnia 2022 roku. Wówczas na pierwszej pozycji zamiast TVN został umieszczony Canal+ Family. Kontrolowana przez Warner Bros. Discovery spółka TVN Media ma blisko 32 proc. udziałów w Canal+ Polska (większościowym udziałowcem jest francuska Groupe Canal+).

Zmiany uderzyły też w stacje Antenna Entertainment. AXN HD został przeniesiony z 56 na 114 pozycję, AXN Black, AXN White i AXN Spin HD z miejsc 193-195 trafiły na 291-293. Lepsze pozycje przypadły m.in. stacjom włoskiego RAI, TV Okazje, Tele5 i Polonii 1. W czerwcu br. AXN Black pojawił się na 122 pozycji listy kanałów Canal+. - Pozostałe stacje AXN pozostają bez zmian – tłumaczyło wówczas Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Antenna Entertainment, właściciela kanałów AXN w Polsce.

W sierpniu 2022 roku informowaliśmy na podstawie danych Nielsena, że Canal+ Family po pierwszym tygodniu emisji na tzw. „jedynce” na dekoderach Canal+ miał średnio 0,11 proc. udziału w rynku, podczas gdy w tygodniu poprzedzającym było to 0,04 proc. Przesunięcie TVN z pozycji pierwszej na piątą nie miało wyraźnego wpływu na wyniki stacji.

Dołącz do dyskusji: „Awanse” i „degradacja” na liście kanałów platformy cyfrowej Canal+

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Canal-
"Burdlu" na liście ciąg dalszy. Nie rozumiem strategii, aby oddawać jedne z lepszych miejsc na liście bieda-kanalikom od Winnickiego, których nikt i tak nie chce oglądać (nie po to ktoś kupuje abonament płatnej telewizji, aby oglądać takie gnioty).
Lista kanałów jest pełna tego typu niekonsekwencji i dziwnych decyzji. Niestety to samo było za czasów CYFRY+ (niestety stare nawyki ciągle siedzą w tej ekipie). N-ka miała sensownie wszystko poukładane.
19 6
odpowiedź
User
Tylko niektóre przykłady
Nie rozumiem dlaczego TVP Info (15) i TV Republika (64) nie ma wśród innych kanałów informacyjnych (pozycje 5x).
Nie rozumiem dlaczego TVP3 (65) czy TVP Dokument (143) nie ma wśród innych kanałów TVP (11-19).
Nie rozumiem pozycji AXN White i AXN Spin (292, 293), gdy AXN HD i AXN Black są na 114 i 122.
Polsat Games powinien być wśród kanałów dziecięco-młodzieżowych (a nie sportowych).

Taką listę niekonsekwencji można ciągnąć dalej
18 0
odpowiedź
User
Apel do C+
Wszystkie te twory Winnickiego powinno się wyp*****ć gdzieś na pozycje 29x (tuż obok równie udanych i popularnych Polonii1, TV Okazje czy Tele5).
13 5
odpowiedź