SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Litewska Eva Grupe chce przejąć ZPC Mieszko

Litewski fundusz Eva Grupe złożył w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o zgodę na przejęcie spółki Zakłady Przemysłu Cukierniczego Mieszko.

Litewska Eva Grupe chce przejąć ZPC Mieszko

Z informacji UOKiK wynika, że wniosek złożono 30 kwietnia, a sprawa znajduje się w toku.

7 stycznia 2010 r., w wyniku automatycznego wygaśnięcia umowy odkupu pomiędzy UniCredit Germany oraz Alta Capital Partners SCA, SICAR, UniCredit S.p.A., jako jednostka macierzysta UniCredit Germany, pośrednio nabyła pełny tytuł prawny i ekonomiczny do 100% udziałów w Central European Confectionary Holdings B.V. (CECH), spółki, która poiada 66% akcji Mieszka. Grupa UniCredit podała wówczas, że nie ma zamiaru dalszego nabywania akcji Mieszka w ciągu 12 miesięcy.

Eva Grupe zostało założona w 2006 r., jako wehikuł dla inwestycji typu private equity. Spółka informuje, że na koniec 2009 r. miała w swoim portfelu aktywa warte ponad 55 mln euro. W skład jego portfela inwestycyjnego wchodzą m.in. detalista Aide, producent wody Rasa oraz ubezpieczyciel Cito Draudimas.

W 2009 r. Mieszko miał 8,83 mln zł skonsolidowanego zysku netto przy przychodach w wysokości 243,17 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Litewska Eva Grupe chce przejąć ZPC Mieszko

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl